| ZeldaSay a întrebat:

Daca pentru. liceu imi voi cump. geanta de umar.imi va afecta spatele. voi avea probleme.este mai bine cu ghiozdanul?

Răspuns Câştigător
| DenysaLove a răspuns:

Eu din clasa a 7 port geanta de umar(am trecut a 9).
Insa anul asta cred ca imi iau ghiozdan ca mie mi-a cam afectat spatele laughing
Adica din cauza greutatii si pentru ca tineam geanta pe un singur umar acum ma confrunt cu problema ca am un umar mai ridicat decat celalalt. laughing)
Oricum parerea mea chiar daca gentile mi se par super misto :X este sa iti iei ghiozdan.
Vei gasi ghiozdane super ca si gentile:*

7 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

La liceu foarte multe domnisoare vin cu genti de umar pana si baietii n-o sa ai mai multe carti sau caiete de carat decat in generala si nu cred ca e posibil sa patesti ceva la o varsta oarecum inaintata deja, poate daca mergeai la scoala primara, dar asa esti destul de mare nu se va intampla nimic

| ºPishcotº a răspuns:

Iti spun din propia experienta, ca te doare spatele rausad! Acum doi ani cand eram 1-7-a, imi luasem si eu( ca era coollaughing)...Si pe la jumatea anului, numai puteam de spatelaughing. Ghiozdanul, zic eu ca e mai bun! Ceao:*

| Eeeeeeeeeeee a răspuns:

Ia-ti mai bine un ghiozdan in primul an de liceu.
Cred ca e mai comod si mai practic pentru ca o sa ai si multe manuale, caiete de cărat.

| Dulke a răspuns:

Bineinteles ca geanta este mult mai eleganta si eu mi-am dorit mereu si cand am obtinut'o nu am purtat'o pentru ca este mult mai grea este extrem de grea pe cand cu greutatea ghiozdanului se echilibreaza pe fiecare umar.kiss

| c0l0rFuLLSkY a răspuns:

Dap ghiozdanul e mai bunwinking. Si eu am avut anul trecut geanta pe umar si ma durea umarul ingrozitor in zilele cu multe ore si caratul a mai multe carti la sch... Anul asta mi-am luat ghiozdan big grin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu trec acum a10-a si ma gandesc serios sa imi iau o geanta maree dar super draguta. In a9-a si eu am avut ghiozdan, dar cum anii trec si manualele raman mai mult pe acasa, eu zic ca poti sa iti iei o geanta in loc de ghiozdan.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt a 9-a si mi-am luat ghiozdan. e practic si avem foarte multe carti si caiete de carat. crede-ma! o sa te doara putin spatele si de la ghiozdan dar nu se compara cu durerea provocata de o geanta