| TheBlackSwan a întrebat:

Daca stau multe ore la calculator si vad ft bine dar uneori sunt ametita si o sa incerc sa nu mai stau atat in fata calculatorului si o sa mananc multi morcovi am vreo sansa sa am nevoie de ochelari?

3 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Iti afecteaza vederea doar de la calculator, o sa te doara capu sau o sa ai ameteli si o sa trebuiasca sa porti ochelari numai cand esti pe calculator nu todeauna. Sunt ochelari speciali doar pentru calculator.

| ilcmty a răspuns:

Lasa morcovii laughing... daca vezi bine deocamdata nu trebuie sa porti ochelari. Orele petrecute la calculator te vor afecta peste ani si vei purta ochelari probabil. straight face Asta e, nu mai sta la calculator mult daca iti vrei binele! tongue

| InnocentKid a răspuns:

Sunt dar putine. Dar poti sa dormi mai mult, sa mananci peste, morcovi. Sa nu uitam ca nici televizorul si telefonul nu sunt mai prejos de calculator. Funda?