| pisicutza_5001 a întrebat:

Daca sunteti pedepsiti si nu aveti voie la calculator cum procedati? Va rog am nevoie de sfaturisad

Răspuns Câştigător
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Citesti, asculti muzica, ajuta parintii la treburi si poate...

16 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Hmm...eu sunt un copil norocoslove struck
Parintii mei nu m`au batut niciodata[sau poate au facut`o cand eram mica si nu imi mai aminteschee hee] si nici nu ma pedepsesc cand fac boacane[destul de deshee hee]...
Eu daca nu as avea voie la pc:
- as iesi afara
-as desena
-m`as uita la tv
-as asculta muzica...etcbig grin happy

auran
| auran a răspuns:

Sa nu insisti...

| danutza a răspuns:

Poi odata ce ai fost pedepsita ai gresit cu cv anume nu trebuie sa faci nimic decat sa te supui pedepsii date de parintzi tai

ai sa vezi k nu e asa rau fara pc cateva zile... din contra ai sa fi mult mai bucuros cand o sa day de el dupa pedeapsa laughing

| danutza a răspuns:

Bucuroasa * big grin

| sorin a răspuns:

Nu am fost niciodata pedepsit asa dar iti gasesti altceva de facut sunt o gramada de lucrui in afara de PCwinking

| faranume a răspuns:

Pai eu trebuia sa stau 3 saptamani fara pc dar in a 2-a saptamana mi-au dat voie pentru ca i-am ascultat si am facut ce mi-au spoos
poate merge si la ukiss

| adyth a răspuns:

Desenez...ies afara, citesc, ...sau scriu ce'mi arde prin cap laughing)
in orice caz.no big dealwinking

| alle529 a răspuns:

Le arat parintilor mei ca, calculatorul nu`i "viata mea" daca ma intelegi le arat ca pot face si alte lucruri nu numa sa stau la calc.asa o sa`si dea seama ca, chiar daca m`au pedepsit mie nu`mi pasa ca pot face si altceva:d de ex. ma uit la TV, citesc o carte, cantlaughing, ma plimb prin casa, ma duc pana la magazin, ask muzica pe telefon, imi fac pozee, vb la tel, multeee happy :*

| ancalazar a răspuns:

Incearac sa negociezi cu parintii tai... o ajuti pe mama la curatenie ai voie la pc, iti faci curat in camera ai voie la pc, nu ai probleme cu notele la scoala ai voie la pc...si incearca sa-ti faci cat de cat un program nu freca menta aiurea pe net cu orele...2 ore sunt de ajuns si astfel ai tai nu te vor mai pedepsi...

| Elena97M a răspuns:

Esti pedepsita? Pai depinde de persoana. Eu as astepta sa treaca pedeapsa (nu as muri). Dar pentru persoanele independente de calculator este mai greu. Nu stiu ce sa zic pentru ca nu sunt asa de obsedata de calculator sa-ti zic ce as face eu. Dar totusi pentru toti; asteapta, asteapta.
Daca ai mama/tatal mai lasatori... inkearca prin mai multe partzi sa ii faci asa incat sa te lase.

PS.: Acum; depinde si de fapta care a adus la pedeaspa. Sper sa nu fie chiar grava. Daca e asa, mie mi-ar fi rusine sa le cer sa ma lase la calculator. Vezi tu ce faci.

][ NOROC! ][

| diiiiiannnnaa a răspuns:

Astept sa adoarma ei happy si apoi deschid klc devil

| jo a răspuns:

Citim o carte si asteptam sa treaca pedeapsa.

| Chuck a răspuns:

Ii omori in somn laughing.

| livia_6314 a răspuns:

Fetita, nu trebuie sa reactionezi nicicum dupa mine pe nepotii mei cand cresc mari nu i-as lasa la calculator! Doamne fereste poti muri!

| maddy09 a răspuns:

Eu as sta toata ziua afara sau daca nu am cu cine as asculta muzkykyk sau as citi sau orice altceva oricum eu sunt la calc numai cand ma plictisesc sau n-am ce face...winking

| madalynutzza a răspuns:

Mai Citesti o carte, te uiti la tv iesi cu prieteni sunt multe chesti de facut big grinbig grinbig grin