| anonim_4396 a întrebat:

Daca un recuperator de la provident imi intra fortat in casa (cum a mai facut-o,adica eu doar sa deschid usa iar el sa intre inauntru peste mine) pot sa folosesc metodele traditionale de invatare de minte?happy (spray lacrimogen, bata, pumni, etc)

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Are dreptul sa intre in casa la tine numai politia si jandarmii. Ei pot intra numai cu mandat de la procuror sau in situatie de necesitate fara mandat. Fostul aviator Iovan a prins un hot in casa lui si l-a impuscat. Hotul amurit si Iovan a fost exonerat de orice vina.
http://www.romanialibera.ro/......ot---17526

suntserios
| suntserios a răspuns:

In casa la tine o sa intre fortat doar cu mandat judecatoresc, in prezenta unui executor judecatoresc si al politiei.

| mihai69 a răspuns:

Dacă intră peste tine în casă suni la 112.
Dar mai simplu îți montezi un lanț la ușă!

| Arthiom a răspuns:

Nu cunosc bine legile in cazul asta, dar presupun ca nu are voie sa intre in casa, la fel ca si politia. Dar mai bine ar fi sa te documentezi.