| dea2333 a întrebat:

Daca unui baiat ii e rusine(frica, nu vrea) sa vorbeasca cu mine inseamna ca ma place? si ca ii e frica sa nu o dee in bara?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Frica nu are, rusine sau nu vrea sa stie nimic de tine. Te duci tu la el si-l intrebi.

| Ana94 a răspuns:

Dacă este timid și te place atunci da, îi este rușine să stea de vorba cu tine tocmai pentru că te place și îi e teamă să-ți spună asta ca să nu fie refuzat. Dacă un băiat timid te place, de regulă el se va uita la tine pe ascuns, atunci când nu ești atentă, nu are curaj să intre în vorbă cu tine, vorbește cu celelalte fete fără probleme dar pe tine te evită nu pentru c-ar avea ceva cu tine, ci pentru că îi placi și nu are curaj să-ți vorbească, așa cum am menționat anterior. El va sta mai mult cu băieții dar probabil te va privi și pe tine când nu ești atentă. Dacă este timid el nu vrea ca alții să afle că te place de teamă să nu fie luat la mișto.

| Wowhow a răspuns:

Nu cred ca asta e cazul. Daca te-ar placea i-ar placea sa stea de vorba cu tine si sa fie in preajma ta, chiar daca ar fi putin incomfortabil, nu i-ar fi rusine/frica.Parerea mea.happy