| Gheo_Timofte_1999 a întrebat:

Daca urmez sa studiez la o scoala postliceala in Bucuresti sau Iași, ma pot caza la Camine studentesti? Sau la camin se bazează doar cei ce fac facultate?

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

La unele camine de stat din Bucuresti se accepta si studenti din alte parti sau chiar si cei care nu sunt studenti (cum e caminul din Tei care apartine de UTCB si mai e unul in Baneasa foarte ieftin) iar la unele nu se accepta sub nicio forma, doar ilegal dar daca te prinde e nasol (cum sunt cele din Regie de ex).
Acum cerceteaza si tu, cauta pe net, sunt multe camine de stat ieftine (conditiile nu sunt extraordinare dar e ok).

Pe de alta parte sunt cele private, acolo dai mai multi bani dar ai si conditii mai bune.