| bombonik44 a întrebat:

Daca vreau un iubit, nu am dar vreau cum sa fac sa il gasesc si sa-l am?/ Bietilor ce vreti de la o fata? Fetelor cum atrageti baietii?

6 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Conteaza in primul rand sa te aranjezi, sa fii mai speciala. O coafura aparte si o tinuta eleganta dar simpla sunt de efect. Apoi increderea e foarte importanta. Daca emani incredere totodata vei promova cu succes o imagine intocmai a ce esti si ce vrei de la o relatie. Astfel de obicei vei atrage exact baietii pe care ii cauti. Eu ca baiat caut la o fata si frumusete dar si calitati precum sinceritatea, comunicativitatea, rabdarea si intelegerea. Conteaza personalitatea. O fata care e frumoasa dar care nu are si alte calitati trece nevazuta prin fata mea.

| Ambassaderåd a răspuns:

happy... bun deci primele lucruri la cam care se uita un baiat.
1. Aspectul Fizic.
2. Daca e frumoasa si ce par arewinking. de preferat naturalwinking. ai mai mult noroc happy
3. Daca e creata, ondulata si de merge drept happy, nu cracanata, caci unde-i fete sa mearga asa nu-i sta bine.
Ce vrem de la o fata/// e cam mult de spus caci multi au diferite preferinte happy, nu sunt in masura de a-ti raspunde. Iar la atrasul fetelor, cum ne atrag ele pe noi, cam cu mult flirt, imbracaminte cam deokeata ce uneori nu-i bine, ca poate duce undeva mult mai departe si nu-i Ok. Cam asta e fost tot.

| Marcelino a răspuns:

Vrem sa fie minunate.

| bebitzu a răspuns:

Bun, de acoord cu oana, dar nu in totalitate. Nu cred ca trebuie sa ii arati ca esti "moarta dupa el" ii va da seama ca il placi din simple priviri, din discutii. Nu stiu ce sa zic, chiar nu am experienta la acest capitol, asa ca incerc sa iti raspund la a2a intrebare. Ce ne place la o fata... personal primul aspect important e felul cum arata tuturor ne place sa avem langa noi o persoana feumoasa, si aici depinde mult de gusturile fiecaruia. Al doilea aspect zic eu ca ar fi felul cum se imbraca, un stil decent nu are cum sa te puna intr-o postura neplacuta pentru baieti. Restul sunt lucruri punctuale care tine foarte putin de prima impresie. Sper ca am fost de ajutor intr-un fel sau altul.

O seara buna :*

| Lovedove222 a răspuns:

Foarte simpulu... un baiat il poti gasi prin alti prieteni.dor sti cum l-am cunoscut p ala. nici nu ii pronunt numele. Ca sa il ai trebuie sa fi thu insati deoarece nu poti fi fata perfecta tot timpul. inceraca sa te comporti frumos cu el dar in nicin caz sa nu te dai la el deoarece daca el nu te place o sa kreada ca esti disperata. succes la gasit baieti:X:*

| OanaPissy a răspuns:

Daca vrei un iubit si iti place un baiat nu trebuie sa ii arati ca esti moarta dupa el.
Vorbeste cu el, invita-l la o plimbare sau la un suc insa sa nu ii spui prea repede ca il placi pentru ca se va termina tot.
Continua sa vorbesti cu el, cere-i id-ul de mess si atunci cand vezi ca te baga in seama mai mult sa actionezi.
Dar sa nu uiti, afla daca are o prietena.
Nu iti recomand sa stai prea mult pe mess deoarece... ochii.
Succes!