| marius_8727 a întrebat:

Dati-mi niste motive pentru a ma muta de la o clasa la alta pe semestrul 2. Sunt clasa a 9-a si vreau sa-mi conving parintii sa ma lse sa ma mut.

2 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Bună
Motive:
-nu te înţelegi cu colegii
- elevii din clasa cealaltă sunt mai ridicaţi din punct de vedere al învăţăturii

-

| iasmina0archie0fan a răspuns:

In primul rand daca iti doresti ca parintii sa te lase sa schimbi clasa trebuie sa ai un motiv si sa fi hotarat asupra lui. Pentru acest lucru te-ar ajuta sa faci o lista cu avantajele si dezavantajele mutarii si sa vezi daca se merita. De asemenea sa faci o lista cu avantajele fiecarei clase. Cum ar fi ca ai prieteni in una din clase, sau ca ai fi mai motivat sa inveti in cealalta. Motivele mutarii numai tu le sti, insa ceea ce trebuie sa faci e sa iti stabilesti niste argumente pe care sa le prezinti in fata parintilor. Nu uita sa fi hotarat.big grin