| alllinutza a întrebat:

Dati-mi si mie exemple de ce as putea intreba la o prima intalnire un baiat? eu sunt mai timida, tacuta...ma pierd usor, am emotii mari...de exemplu pot povestii o chestie haioasa? desi nu stiu nici una, ma gandeam sa inventez unalaughingnumai sa nu tac.ca altceva nu stiu ce as putea vorbii cu el.asta mi se spune de fiecare data:ori vorbesc alta limba, sau de ce tac.de ce nu vorbesc? nu stiu sa intervin intr-o discutie, sa-mi exprim parerea. spuneti-mi voi.impartasiti-mi si mie calitatea voastra.ca la mine e un mare defect asta...va implor. dati-mi exemple.de obicei raspund la intrebari numai da, nu, bine, poate si atat.eu nu intreb decat tu? atat.nu stiu ce sa vorbesc...

Răspuns Câştigător
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Daca il iei, sau te ia de mana, o sa-ti mearga gura de ai sa te intrebi si tu de unde le scoti! Minciuna nu e o solutie oricum, dar ai incredere in mine.
Esti timida si tacuta, cat apreciez asta! N-ai vrea sa avem noi o prima intalnire? big grin

6 răspunsuri:
| arysa a răspuns:

Pai poti sa-l intrebi ce gen de muzica asculta, ce formatii ii plac, ce filme a vazut si apoi sa-i spui si tu ce ti-a placut si de ce. Poti sa-l intrebi de scoala, colegi, profi, etc. Gandeste-te la ceva amuzant care ti s-a intamplat, sau daca nu cauta niste bancuri bune si spune-le.Si nu te gandii ca numai tu ai emotii, si baietii au numai ca nu aratawinkingCu putina incredere in tine o sa reusesti.Succes

| Betty18 a răspuns:

Poi il intrebi ce hobyuri are... ce a facut in vacanta. ce-i place si asa incepeti sa va cunoasteti si vedeti daca aveti cv in comun...il intrebi si tu ce asteptari are de la relatia aceasta el ii spui si tu cum ai vrea sa fie relatia
succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreba-l ceva despre el. la ce scoala invata, daca are frati surori, etc happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alll stiu ce simti...si eu sunt exact ca si tine... dar sa stii ca sunt unii baieti carora chiar le plac genu asta de fete...si stii de ce? pentru ca asa pot sa le joace pe degete... dar nu iti face probleme...incearca sa fii tu insati si totul va fi bine...intrebarile o sa curga si nici nu o sa-ti dai seama...crede-ma...am patit si eu o faza de genuhee hee.

sper ca te-am ajutat... zbyehappy

| paul1234 a răspuns:

Tias da un sfat da din pacate si eu sunt cam timid si am acelasi probleme ca tine daca vrei hai sa vorbim impreuna poate a mai bine asa ne ajutam unu pe altu happy

| alllinutza explică:

@SoftCristi cred ca glumesti.cum sa-ti placa o fata timida, tacuta, retrasa? eu mereu primesc reprosuri pe tema asta de la oricine...