| All3xutzaa a întrebat:

Dati-mi si mie niste probleme la fizica gen:
,, Un biciclist se deplaseaza pe soseaua DN21 cu viteza 20 km/h intre Braila si Galati.In cat timp ajunge la Galati daca parcurge 8 km?"
Dau funda cui imi da cele mai multe probleme...Rest vot! Ms.

1 răspuns:
| Madallina3 a răspuns:

Un taximetrist merge pe soseaua DN2 cu viteza de 100 km/h intre orasul Urziceni si orasul Bacau.In cat timp ajunge la Bacau daca a parcurs doar 45km?

Un autoturism merge pe soseaua DN 11 cu viteza de 49 km/h intre orasul Brasov si orasul Bacau.In cat timp ajunge la Bacau daca a parcurs doar 73 km?

Un autobuz merge pe soseaua DN5 cu viteza de 60 km/h intre orasul Bucuresti si orasul Giurgiu.In cat timp ajunge la Bucuresti daca a parcurs doar 30 km?

Un troleibuz merge pe soseaua DN73 cu viteza de 128 km/h intre orasul Brasov si orasul Pitesti.In cat timp ajunge la Pitesti daca a parcurs doar 88 km?

O motocicleta merge pe soseaua DN24 cu viteza de 12 km/h intre orasul Tisita si orasul Tecuci.In cat timp ajunge la Tecuci daca a parcurs doar 100km?

Imi dai funda te roog dolche?!