| Mariutabalonus85f a întrebat:

Dau funda! Am 11 ani si jumatate! Nu mi-a venit ciclul inca, am sanii foarte mici si pieptul nu mi-e dezvoltat si ma dor cand ii ating! Fetele de la mine din clasa poarta bustiera si eu nu port! Vreau sa imi iau si eu una dar nu o sa o port tot timpul doar uneori in ora de sport la scoala sau intr-o zi de scoala obisnuita! Eu nu am sani mari nu mi se clatina sinu tsiu daca am nevoie sa port bustiera! Nu am ce sa tin i nea ca sunt mici! Vreau sa mi-o iau doar ca sa arate bine la unele bluze la care nu pot purta in nici un caz maiou! Ce sa fac? As putea pune niste ciorapei mai subtiri in bustiera sa para ca macar am ceva si sa se vada oleaca! E buna ideea?

Si apropo cand merg la magazin ma uit unde sunt puze iau pur si simplu una si merg sa o probez sau intreb vanzatoarea ce marimi are sau cum? sad

Dati-mi raspuns urgent!

Răspuns Câştigător
| zurick a răspuns:

Hai nu te speria degeaba.Sora mea mai mică are 11 ani și sunt foarte mici.Dar crezi că ei îi pasă de așa ceva? N-o interesează de ele și n-are nimic aceași nebună care se bucură că există în fiecare moment.Așa fă și tu, dragă.
Ciclul mie mi-a venit pe la începutul clasei a 5-a(pe drum spre Galați laughing)Deabia pe la 14-15 să-ți faci griji. Apropo de ce crezi că este așa special să ai ciclu?! N-ai chef de nimic, ție rău, ce-i așa frumos?
Dacă n-ai nevoie de una nu-ți lua, nu te mai îngrijora.(acum sora mea face spectacol laughing)

2 răspunsuri:
| fuzzer a răspuns:

Esti abia la inceputul perioadei cand organismul declanseaza o serie de transformari ce vizeaza printre altele si organele aparatului reproducator.

| Radu1015 a răspuns:

Esti prea mica fata.