| GabriellaGabbi a întrebat:

Dau funda. Buna! Ca sa incep mai asa noi suntem o gasca de prieteni putini, care ne impacam, certam, dar totusi ne iubim ca fratii.De mult timp prietena mea cea mai buna cu un baiat(tot prietenul nostru) s-au placut si au fost impreuna iar dupa o luna el a lasat-o pur si siplu i-a zis pa,fara sa-i zica de ce s-au despartit, sincer cred ca el avea dreptate deoarece prietena mea l-a inselat pe el cu fostul' si a facut multe alte gesturi suparatoare.Nu vreau sa-i tin lui partea dar cred ca intr-un fel a avut dreptate.Ea sufera inca mult.Dar lui nici nu-i pasa, adica se comporta urat cu ea, nu vrea sa vorbeasca cu ea, se cearta pentru cel mai minor lucru.In fine ei s-au despartit iar eu de abia am aflat.Problema este ca el a inceput sa vorbeasca mult mai frumos cu mine, sa ma bage in seama mult mai mult decat o facea.Prietena mea tot zice ca el ma place si daca ar exista o relatie intre noi nu s-ar supara.Adica m-am gandit si eu ca prin gesturile lui ar putea sa ma placa dar dupa mi-am schimbat parerea pentru ca suntem doar prieteni si atat.Adica ar putea sa ma placa si sa-mi ceara sa fiu cu el impreuna? Va rog sa ma ajutati! Dau fundita

Răspuns Câştigător
| Ichnat a răspuns:

A trebuit eu sa te trag de tastatura! tongue
Pai totul ramane la alegerea ta dupa cum a spus si ώønđεɾώøɾℓđ big grin

9 răspunsuri:
| Ichnat a răspuns:

Orice e posibil! Dar nu merita sa-l acepti... la felul cum a procedat in fosta relatie, nu merita atentie! happy

| GabriellaGabbi explică (pentru Ichnat):

Da ai dreptate, dar nu vreau nici sa-i tin partea lui dar prietena mea a facut niste gesturi care pe oricine ar supara.Ea l-a inselat pe el si de aceea el a procedat asa, si bine alte multe chestii happy

| Ichnat a răspuns (pentru GabriellaGabbi):

Si de ce nu spui tot, fată? big grin
Oricum daca era un domn nu lasa balta tot fara nici un cuvant... eu daca eram, ii cumparam niste papuci de la piata si ii spuneam: "Iti dau papucii!" happy

| GabriellaGabbi explică (pentru Ichnat):

Pai i-a zis doar ca ne despartim pentru ca asa e mai bine pentru amandoi big grin si scuze ca nu am mentionat toata povestewinking

| GabriellaGabbi explică (pentru Ichnat):

Mda....Multumesc :*!

| Ichnat a răspuns (pentru GabriellaGabbi):

Placerea este a mea si a tastaturii mele!

| Ichnat a răspuns (pentru GabriellaGabbi):

A trebuit eu sa te trag de tastatura! tongue
Pai totul ramane la alegerea ta dupa cum a spus si ώønđεɾώøɾℓđ big grin

| đɾεαmεɾ a răspuns:

Multe scenarii sunt posibile.
Da este posibil ca elo sa te intrebe daca vrei sa fii cu el.(Tu alegi daca spui da sau nu )
Este vina prietenei tale ca l-a inselat, insa asta nu inseamna ca trebuie sa ii iei partea lui neaparat.Nu te implica asa de mult in realatia ce au avut-o cei doi prieteni ai tai.(Incearca sa fii neutra, nu trebuie sa le rezolvi problemele).

Si daca tu vrei sa fii cu acel baiat, nu ar trebui sa eziti. Daca acea fata iti este prietena cu adevarat te va sustine orice s-ar intampla.

| andready a răspuns:

Pai ar trebui mai intai sa stii motivul pentru care s-a despartit de prietena ta, adica ar trebui sa te gandesti ca ar putea sa ti se intample si tie la fel.

| GabriellaGabbi explică (pentru andready):

Motivul este ca prietena mea l-a inselat!winking