| sίмρℓε☻кι∂a a întrebat:

[Dau funda`]Buna` TPU`!
Deci ieri cand am iesit afara`, m`am pus pe o banca si o fata s`a asezat langa mine`...toate bune`. Ea incepe sa`si facu unghiile cu un lac si eu stateam linistita citeam`... Dintr`o data fata mi-a dat cu pensula din sticluta cu la peste buze`. le-am sters dar de atunci ma tot ustura`crying
ce sa fac Sa scap de usturime`?

Răspuns Câştigător
| controlled a răspuns:

Apa calda si putina sare!
Apa calda inmoaie pielea uscata, iar sarea contine NaCl(clorura de sodiu)iar din cate stiam sodiul te cam scapa de probleme "lipicioase" si cicatrizeaza.Inca mai ai lac pe buze? Daca vezi ca ai rana atunci este o arsura chimica si ar trebui sa vizitezi un medic sau direct spitalul!

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Balsam de buze hidratant.
Pa, pa.

| Anonima307 a răspuns:

Doamne straight face nu cred ca era sanatoasa la cap...adica cum sa faci asa ceva? in locul tau o luam la bataiewinking

| sίмρℓε☻кι∂a explică:

Nu am rana si lacul l`am dat j0s`... Dar usturaa`straight face...