| Ghiban_Matei_2003 a întrebat:

Bună TPU, acum câteva săptămâni crush ă plecat la mare si cu o zi înainte am decis ca e timpul să fac o mișcare (adică sa o iau in brate sau ceva) dar s-a dat si altcineva la ea si nu prea am avut cum(adică nu am putut deloc sa fac ceva) si după mi-am spus:"Ok, mai am timp si după ce vine de la mare, astept pana atunci. Si iartă-mă acum după o săptămână, ieri crush a iesit iar pe afara si am incercat sa stau mai aproape de ea pe o bancă iar tipul care imi făcuse probleme si data trecuta m-a luat de pe banca si s-a pus în locul meu si i-a spus "te iubesc" la ureche lui crush. Mai pe seară ne-am pus sa jucam poker m-am așezat iar lângă crush si tipu s-a pus iar între noi. Seara cand crush trebuia sa plece, l-a luat in brate pe tipul ala, după pe mine si cand a dat sa intre in curte, tipul ă luat-o iar in brate de vreo 2 ori. Si acum va întreb pe voi, ce sa fac ca sa scap de tipul ala si cum sa am mai multă încredere să fac vreo "mișcare" cu crush

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce-ar fi sa-i vorbesti fetei? Spune-i ca iti place de ea si daca vrea sa fie prietena ta!
Cu cat intarzii momentul, cu atat vine celallat si ti-o sufla.
Banuiesc ca esti foarte micutd e varsta, asa ca, nu-i important daca fata sare din gratele unui baiat in bratele altui baiat, in fond, tot joaca de copilasi ramane, nu?

PS Este crush doar cand devine iubita ta, pana atunci este o simpla cunostinta.

| Ghiban_Matei_2003 explică (pentru Violleta2022):

Pai de fapt ne cunoastem de 7 ani și imi place de ea cam de cand am cunoscut-o

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ghiban_Matei_2003):

Mai, tu ori esti prost ori te faci!
Sa cunosti pe cineva este una, sa-i spui ca o placi si vrei s afie prietena ta, este alta!
Acum, dupa cat de talamba esti, nici nu ma mir de ce ii sare celuilalt in brate!

| Violleta2022 a răspuns:

Mai baitel, daca prostia ar durea, cred ca ai urla de durere, ca esti saracut cu materia cenusie la cei 14 anisori ai tai.

Ce nu intelegi?
Cauta in dictionarul englez roman si vei vedea ce inseamna:
Verbul "to Like" - inseamna: "a place"
Verbul "crush" - inseamna "a zdrobi"
Deci, gura mica si pune mana pe carte daca vrei sa vorbesti cu oamenii mari. Intre timp, sterge si mucii de la nas, papitoi mic ce esti.

| MiraTimiriazevskaia a răspuns:

Îți recomand o soluție simplă: fii îndrăzneț. Daca vei evita mereu sa faci miscarea pe crush-ul tău, daca amani la infinit asteptand momentul perfect, acest moment nu va veni niciodată. Trebuie sa îți faci singur ocazia perfectă. Crede-ma, daca nu îi spui ce simți vei regreta mereu. Spui ca o cunosti de mult timp. Cat de apropiati sunteți? Daca sunteți prieteni foarte buni chiar ai șanse. Da, chiar ai ocazia sa te refuze. Nu e nimic rau in asta. Poate te pur si simplu nu te vede in felul ăla. Fie ca te refuza fie ca nu, important e sa ramaneti prieteni iar daca chiar te refuza comporta-te ca un barbat, accepta cu zambetul pe buze si treci la urmatoarea fata care te vrea pentru cine ești. Iar daca acceta. pur si simplu distrati-va si simțiti-va bine împreună. Fii pregatit sufleteste atat pentru ce este mai rau cat si pentru ce este mai bine. Fii calm, zambeste si spune-i. Iti propun sa o scoti la un suc sau oriunde îi place ei si spune-i, iar asta cat mai curand pana nu ti-o ia altcineva. Cat despre tipul care se da la ea. Daca el se da la ea nu inseamna ca ea il si place. totusi ar fi bine sa te grăbești pana nu ți-o fură ăla. E bine sa ai competitie cateodata, nu? Sper ca ti-am fost de folos si tine-ma la curent, te rog.

| Dia1029 a răspuns:

Nu trebuie sa scapi de tipul ala. Daca nu vorbesti cat mai repede cu fata si o faci sa te placa va scapa el de tine inainte sa apuci macar sa vorbesti cu ea