| AnnaaaIsHere a întrebat:

! DAU FUNDĂ! Bunăăă! Uitați.Vara asta, părinții mi-au spus că s-a putea să îmi achiziționeze un nou laptop.Eu,am stat și am căutat, și am găsit trei modele care mi-au plăcut.( PRIMUL-Laptop SAMSUNG NP535U3C-A02RO; AL DOILEA - LAPTOP ACER V3-571G-73636G75Makk; AL TREILEA -Laptop SONY VAIO SVE14A2M1EW.EE9 ) Prima dată îl voiam pe cel Samsung..Ecran HD SUPERBRIGHT, ANTIREFLEXIE, Windows 8, mi se părea excelent. Apoi l-am găsit pe cel Acer.Am stat,le-am comparat specificațiile.Și am zis că cel Acer e foarte bun,adică, are multe chestii în + față de Samsung, dar Samsung are alea cu ecranul, și mna.Am zis totuși să fie Acer. până am ajuns la sistemul de operare.Este LINUX, și eu voiam Windows.N-ar fi o problemă, am auzit că se poate schimba.Iar o prietenă mi-a recomandat Sony-ul, care mi se pare calea de mijloc.Ecran de 14 inch, etc.Am văzut câteva review-uri, și aș rămâne la acesta! Voi ce credeți? Care merită cu adevărat investiția? Care e cel mai bun? Eu o să-l folosesc pentru navigat pe net, jocuri gen GTA 4, SIMS 3, NFS, văzut filme, poze.Nu office.Care credeți că își merită banii? Mi-e una îmi e foarte dificil să mă hotărăsc, și sunt sigură că printre voi sunt și oameni din domeniu.Chiar am nevoie de sfaturi., Să-l cumpăr pe cel Sony, sau nu? Apropo! V-aș fi foarte recunoscătoare dacă mi-ați spune de unde aș putea să le achiziționez din București, doar dacă știți.Mulțumesc anticipat! O zi bună!

5 răspunsuri:
| RobertVali111 a răspuns:

La performante, Acer castiga, dar din cate stiu eu se zgarie cam repede. Sony este o firma de prestigiu si trebuie sa o platesti bine, de accea Sony e mai scump si nu sunt convins ca se merita. Samsung pare ultimul la performante, nu stiu cat de bine o sa iti mearga GTA 4. In concluzie cam Acer, deoarece este ceva mai ieftin si are performante. Si asa ca off-toppic as recomanda un Asus: http://www.pcgarage.ro/......gb-brown/. Il detin personal si este foarte bun, cred ca e peste cele mentionate de tine si este la un pret bun.

| AnnaaaIsHere explică (pentru RobertVali111):

Uite,cineva imi recomanda ASUS K75VJ-TY083D.Ce parere ai?

| RobertVali111 a răspuns (pentru AnnaaaIsHere):

ASUS K75VJ-TY083D este mai bun deoacere are ecran mai mare si o placa video putin mai buna, dar nu cu mult mai buna, dar de asemenea este si mai scump. Astea sunt singurele diferente. Daca te intereseaza putin si costurile, cumparandu-l pe cel care ti l-am recomandat eu economisesti ~600 lei, Si intre astea 2 laptopuri nu este chiar asa mare diferenta, atata ecranu de 17" fata de 15.6", dar eu am vazut ca Sony ala la care te-ai gandit tu avea doar 14". Asa ca si concluzie: daca nu te uiti la ani ia-ti ASUS K75VJ-TY083D, daca te intereseaza si partea financiara ia ce ti-am recomandat eu. Succes.

| RobertVali111 a răspuns:

De cumparat ii foarte ok daca il iei de pe eMAG sau pcgaraje, sunt firme serioase.

| cookieemo02 a răspuns:

Eu cred ca laptotp SAMSUNG NP535U3CA02RO este mai bun deoarece, ecranul trebuie sa fie ca acela si windows 8 este mai performant! FUndA? big grin