| AnnaaaIsHere a întrebat:

! DAU FUNDĂ! Bunăăă! Uitați.Vara asta, părinții mi-au spus că s-a putea să îmi achiziționeze un nou laptop.Eu,am stat și am căutat, și am găsit trei modele care mi-au plăcut.( PRIMUL-Laptop SAMSUNG NP535U3C-A02RO; AL DOILEA - LAPTOP ACER V3-571G-73636G75Makk; AL TREILEA -Laptop SONY VAIO SVE14A2M1EW.EE9 ) Prima dată îl voiam pe cel Samsung..Ecran HD SUPERBRIGHT, ANTIREFLEXIE, Windows 8, mi se părea excelent. Apoi l-am găsit pe cel Acer.Am stat,le-am comparat specificațiile.Și am zis că cel Acer e foarte bun, adică, are multe chestii în + față de Samsung, dar Samsung are alea cu ecranul, și mna.Am zis totuși să fie Acer. până am ajuns la sistemul de operare.Este LINUX, și eu voiam Windows.N-ar fi o problemă, am auzit că se poate schimba.Iar o prietenă mi-a recomandat Sony-ul, care mi se pare calea de mijloc.Ecran de 14 inch, etc.Am văzut câteva review-uri, și aș rămâne la acesta! Voi ce credeți? Care merită cu adevărat investiția? Care e cel mai bun? Eu o să-l folosesc pentru navigat pe net, jocuri gen GTA 4, SIMS 3, NFS, văzut filme, poze.Nu office.Care credeți că își merită banii? Mi-e una îmi e foarte dificil să mă hotărăsc, și sunt sigură că printre voi sunt și oameni din domeniu.Chiar am nevoie de sfaturi., Să-l cumpăr pe cel Sony, sau nu? Apropo! V-aș fi foarte recunoscătoare dacă mi-ați spune de unde aș putea să le achiziționez din București, doar dacă știți.Mulțumesc anticipat! O zi bună!

13 răspunsuri:
| ImGone a răspuns:

Alege intre Sony vaio si HP pavilion

| MadRaven a răspuns:

Cel Sony, il recomand eu.
Il poti lua de pe emag.ro
Eu mi-am luat de acolo o tableta, un laptop si un epilator si e o firma foarte serioasa.
Numai bine!happy

Răspuns utilizator avertizat
| AtheistForever a răspuns:

Primul laptop Samsung nu e pentru jocuri. Uite cateva specificatii http://www.samsung.com/......02PH-spec. Si in plus are si procesor de la AMD care e inferior celui Intel.

Cel de al doilea laptop e foarte bun pentru ceeea ce vrei sa faci. http://www.mediagalaxy.ro/......t-up-linux uite cateva detalii.
Sony e un laptop cam modest si e cam inferior celui Acer. cateva detalii http://www.emag.ro/......76XKBBBM/.
Deci eu ti-as recomanda ACER. uite poti sa il achizitionezi de aici http://www.emag.ro/......ET4GNBBBM/

Deci

| AnnaaaIsHere explică (pentru AtheistForever):

Si oare cat crezi ca m-ar costa sa ii bag Windows 8? Vreau cu licenta, si as vrea sa il duc la un service... Nu sa-l fac asa, de capul meu.

| AtheistForever a răspuns (pentru AnnaaaIsHere):

Mai bine ii pui windows 7 si te-ar costa in jur de 80 lei sa il instalezi cu licenta!

| AAALEXAAANDRUUUUU a răspuns:

Intr-adevar, cel de la Sony este mai bun si de achizitionat ti-l poti lua de aici http://www.emag.ro/......ony/stoc/c sper ca te-am ajutat, numai bine

| AdruuJoker134 a răspuns:

Eu cred ca Sony e mai bun deoarece e in top cele mai bune laptopuri.Pe Sony poti baga multe aplicatii.Asta e doar sfatul meu, dar tu decizi c-ti iei.Mult norocwinking