| ℜuby a întrebat:

Dau funda celui care imi spune cine a fost primul vampir din toata istoria si ceva mai mult despre el si daca vampirii exista si astazi si unde?

8 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Să existe şi azi? Dar au existat vreodată?

| Bris a răspuns (pentru Rockart):

Te sustin 100% laughing.

| corolav a răspuns:

Primul vampir din toată istoria încă nu a existat, dar poate vei avea ocazia să fii contemporan cu el.
Va fi, cred, o teribilă bucurie pentru tine.

| Bris a răspuns:

Daca chiar vrei sa te luminez vampirii nu au venit de la Dracula ci de la crestinism, mai bine zis de la Imparatul Nero care ii ucidea pe crestini deoarece, Nero credea ca ei mancau carenea si beau sangele oamenilor iar dovada era ca oamenii crestini spuneau ca ei beau sangele si trupul Mantuitorului dar, stii si tu ca asta are alt sens iar de aici s-au toto imbarligat lucrurile, aparand liliecii si ultima data a aparut Tepes care ''a dovedit'' ca vampirii exista prin faptele lui. In concluzie vampirii nu exista! Cred ca filmele ti-o sucit mintil, bine de tot!

| kobra12 a răspuns:

Nu esti sanatoasa

| DeadManSoryn a răspuns:

Pai, nu au existat niciodata decat liliecii care li se spun lilieci vampiri dar nu exista si nici nu au existat multi zic de Dracula dar nu e adevarat. Funda?

| DanceWithTheLittleGirl a răspuns:

Nimeni nu stie cand au aparut fratii dracului si daca exista cu adevarat

| Aly1864 a răspuns:

Nu stiu care a fost primul vampir, chiar deloc. Dar legendele spun ca acum 300 si ceva de ani a aparut o epidemie, un fel de boala, pe care daca o primeai, iti cresteau colti, si aveai o foarte mare pofta de sange uman. In fine eu nu cred ca e adevarat. Si nu cred ca mai exista in ziua de azi asa ceva sau ca a existat vreodata. happy