| Biencuta_Bianca_1999 a întrebat:

Dau funda! Cum pot slabi repede cu exercitii fizice?

Răspuns Câştigător
| LifeIsColour a răspuns:

Hei,poti slabi, dar nu repede.Depinde si cate exercitii fizice esti dispusa sa faci zilnic, si cat de ambitioasa esti... daca iti doresti atat de mult sa slabesti, o sa reusesti in cele din urma, important e sa ai vointa.Eu am slabit in 2 luni jumate 4 kg cu ajutorul corzii, jogging-ului si abdomenelor.Cred ca mai repede de atat nu poti slabi, depinde si cate kg iti doresti sa dai jos. Daca vrei mai mult de 6-7 kg, cel mai bine ar fi sa mergi la sala, acolo unde antrenorul o sa-ti stabileasca un program zilnic in care o sa faci exercitiile recomandate de el si totul o sa fie bine. Daca iti doresti sa slabesti intre 1 si 4-5 kg.o poti face si acasa, insa intr-un timp mai indelungat.Gasesti pe internet exercitii care iti lucreaza musculatura si pentru slabit,in functie de partile corpului unde simti ca ar trebui sa pierzi din greutate. Poti lucra strict asupra abdomenului, bratelor ori picioarelor, insa daca vrei sa slabesti la tot corpul, cred ca sariturile cu coarda sunt cele mai indicate, ai nevoie doar de o conditie fizica destul de buna.E important sa fii rezistenta fizic...si poti incepe in primele zile sa faci 100-200 de sarituri(eu asa am facut), iar acum, dupa 2 luni jumate, am ajuns la 3500 de sarituri pe zi.De asemenea, in aceasta perioada trebuie sa te hranesti bine, dar sanatos.Sa renunti la fast-food, dulciuri mai putine sau chiar deloc si sa bei foarte multe lichide, pentru a elimina toxinele din corp.Mananca fructe si legume si, din cate am inteles, este recomandat sa consumi de doua ori pe saptamana lactate si de trei ori carne(de preferat peste si pui). Sper ca te-am ajutat!happy

7 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Ai nevoie si de dieta, e mai importanta ca sportul. Ca miscare cel mai ok e sa faci cardio (alergari, plimbari alerte, bicicleta, sarit coarda)

| OnuOnulică a răspuns:

Doar cu exerciți fizice e imposibil.Trebuie să ai și o alimentație echilibrată ca să poți slăbi fără să te îmbolnăvești.

Ca să fii sigură îți recomand să te duci la un meci să îți scrie un program de antrenament și ce trebuie să faci...și sala mai e o soluție avantajoasă.

Numai bine!

| dana12848 a răspuns:

Ori ce exercit ajuta..doar ca trebuie sa ti si o dieta echilibrata

| MeddyMaddy a răspuns:

Ai nevoie de sport si un regim sanatos( in primul rand fara dulciuri, fara sucuri, in general apa e baza).

| packman a răspuns:

Nu mai manca grasimi ...si nu mai bea coca cola...si poate slabesti 1 kg laughing in 2 saptamani

| Damian_Maria_1999 a răspuns:

Mergi la sala, iar daca nu ai posibilitate faci abdomene, marind zilnic nr., lucrezi bratele si picioarele cu greutati, iar alimentatia e baza! Ai grija la ceea ce mananci!

| MelissaMeli a răspuns:

Nu ai cum sa slabesti doar prin exercitii fizice.Trebuie sa renunti si la paine, sa mananci mai putin, sa nu mananci cartofi prajiti sau mancare de la fast-food...