| Cavy a întrebat:

DAU FUNDA Hei! Îmi poate spune cineva cum sa scap de emotii? Gen, peste doua zile am balul bobocilor si deja când ma gândesc, îmi tremura tot corpullaughing

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

De emoti nu ai cum sa scapi, alea fac parte din noi si se amplifica in anumite momente.
Trebuie doar sa te calmezi singur si sa intelegi ca nu-i nimic grav sau periculos, care sa-ti ia capul sau sa te rusinezi, ca nu te obliga nimeni sa participi!

6 răspunsuri:
| Jay1 a răspuns:

Cea mai bună metodă de a scăpa de emoții este sa-ti ocupi timpul cu ceva.
1.)Foloseşte-te de afirmaţiile care te fac să te simţi puternic.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Jay1):

Emotiile se pot controla. Daca nu reusesti, este bine sa ramai acasa, ca sa nu vomiti sau sa ai diaree.
Nu glumesc, stresul si emotiile masive, pot provoca voma, stare de rau sau chiar diaree.

| Jay1 a răspuns (pentru Violleta2022):

AnaMaria50 Gen, peste doua zile am balul bobocilor? ce faci la bal?

| Jay1 a răspuns (pentru Violleta2022):

AnaMaria50 la balul bobocilor esti la volan si la examen?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Jay1):

Scuze, am gresit topicul happy

| Jay1 a răspuns (pentru Violleta2022):

Bine*