| NutzaLenutza1 a întrebat:

Dau funda.Hey TPU. Am nevoie de un sfat. Cum sa-l conving pe tata sa-mi dea telefonul inapoi. Mi l-a luat pentru ca am scris odata urit in caiet. Cum sa-l conving sa mi-l dea inapoi? Urgent!

4 răspunsuri:
| rubertzel a răspuns:

E bine cum zice sa catalinutza99 dar ar trebui mai degraba sa ii spui ca vei incerca sa scrii mai frumos si pana la urma telefonul il ajuta si pe el sa afle daca esti bine si pe unde umbli deci foloseste-te de chestiilea astea. Si ca in zilele astea un telefon e foarte bun si pentru calcule eu stiu...de notat ceva repede cand nu ai un pix si o foaie la indemina. Deci succes!

| NutzaLenutza1 explică (pentru rubertzel):

Ms. dar mai astept variante, daca nu, funda dupa promisiunebig grin

| Morphines a răspuns:

Să vorbești cu el, doar e tatăl tău.
Oricum, ceea ce ți-a făcut e prea exagerat, dar trebuie să-i arăți dacă asta vrea că ai început să scrii mai frumos.

| catalinutza99 a răspuns:

Simplu...te prefaci ca esti bolnava si ii cer telefonul sa iti anunti colegi ca nu poti merge la scoala....mai degraba o sa te ajute "durerea de cap"