| IcsD a întrebat:

Dau FUNDA! Ma simt singura. ciudat dar este chair aiurea sa nu ai o prietena cu care sa vorbesti si sa ii spui ce ai pe suflet. mi-as fi dorit o prietena mai mare ca mine pentru a ma intelege si sa poata sa imi dea sfaturi. deoarece ea poate a trecut prin asta. Sa fie de incredere sa ma ajute si sa nu rada de problema mele.

NU am! Ce pot sa fac in astfel de conditii? Ati trecut si voi printr`o perioada asemanatoare? Multumessc si fundita + vot pentru cei care raspund!
Sunt fata happy

5 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Ma eu am stat fara prieteni mai toata viata.si cu timpul am invatat ca cei mai buni prieteni sunt parintii ...si tu insuti!

| Buuff a răspuns:

Da.perioadele astea sunt nenorocite rau.dar tu nu poti vorbi cu mama? multe fete fac asta in ziua de azi (dar nu toate unele mamici sunt vai vai )poate ea te poate intelelge.eu in ultima vreme nu pot sa zic ca am o prietena si mama nu prea ma inteleg asa ca am un jurnal :d ma ajuta putin big grin

| moniii a răspuns:

Da`mi un mesaj privat cu id`ul tau daca vreihee hee vb pe mess:*...

| cıσccσʟαтα a răspuns:

Si eu sunt in aceieasi situatie. Trimite`mi un mesaj privat cu cati ani ani si id`ul tau. poate cine stie. ne imprietenimwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca nu esti singura care se simte asa, fiecare persoana se simte singura la un moment dat. Fie ca parintii nu te inteleg, fie ca cea mai buna prietena a ta se comporta oribil cu tine, fie ca te-a parasit prietenul, fie ca nimeni nu te sprijina si nu iti spune o vorba buna... Este foarte frumos sa ai o astfel de prietena, ca cea pe care ti-o doresti tu, o prietena perfecta, care sa fie cu sufletul alatauri de tine dar foarte rar intalnesti persoane dispuse sa asculte si in stare sa dea un sfat ca lumea. Foarte rar prietena cea mai buna renunta la ceva pentru prietenia dintre voi. In aceste conditii te linistesti singur. Incerci sa faci singur ceva pentru problemele pe care le ai. Poti cere sfaturi de la oricine, uite, aici suntem noi, membrii TPU, care iti putem da sfaturi gratis, fara sa asteptam nimic in schimb. Prietenii asteapta ceva unii de la altii. Oferi incredere astepti in schimb incredere. Dar, tu nu ai colege? Nu te intelegi bine cu nimeni? Nici macar o persoana pe care o cunosti nu ti se pare de incredere? Cel mai bun prieten poate fi si un baiat... mai rar totusi. Daca nu reusesti sa gasesti pe cineva care sa te asculte asa cum iti doresti ar fi bine sa incerci sa rezolvi singura. Scrie problema pe o foaie si cauta solutii. Apoi incearca sa pui in aplicare. Ai putea sa iti faci o prietena online. Din cate am vazut multe persoane se inteleg bine in acest mod.