| angelinthedark a întrebat:

Dau funda; sunt extrem de trista, in fiecare seara cand ma pun in pat plang, plang ca am fost fraiera si l-am mintit pe baiatul iubit si el s-a desp de mine.Ma suna in fiecare seara cica ca amici dar eu plang cand ii aud vocea, nu mai reziost fara el.Iertare mi-am cerut si totusi nu vr sa imi acorde o sansa de fapt el spune c anul poate nu ca nu vr, recunoaste totusi ca ma iubeste mult.
Nu mai suport sa plang si sa ma gandesc la el non-stop si in loc sa ma lase in pace ma suna, cred ca ii dor si lui de mine si sa imi vorbeasca dar mi-e greu asa nu il pot uita daca ma tot suna, chiar nu stiu ce sa mai fac, asc numa muzica trista si cu gandul la el, cred ca am sa innebunesc pana la urma, ca imi vin in minte numa amintirile cu el, toate clipele petrecute impreuna, noptile de dragoste, toate ma rascolesc si simt ca nu voi imi gasi ca el, un baiat asa ca el, frumos, destept, care m-a iubit, nu ca alti, lui ii pasa de mine, imi facea pe plac, ma suna des, ma respecta, imi zicea zilnik ca ma iubeste desi eram de mult timp impreuna, ne vedeam apr zilnik desi lucra mult,... ce sa fac, cum sa fac sa trec peste si cand ma suna cum sa ma port?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In ce situatie esti... daca vrei sa-l uiti spune-i sa nu te mai sune(doar daca-ti doresti asta). Esti cam nehotarata.De ce? Intr-un fel il vrei inapoi, dar nu si posesivitatea si gelozia lui.Simti ca esti trista fara el, ca te-ai obisnuit alaturi de el, dar pe de alta parte cand esti cu el nu-ti place faptul ca-ti interzice sa mai ai prietene sau sa iesi seara pe afara.
Gandeste-te bine ce vrei. O relatie de amicitie intre fosti iubiti e foarte greu sa existe. Orice relatie de amicitie intre un baiat si o fata, la un moment dat se va transforma in altceva, caci mereu unul din ei isi va dori mai mult.
Fa ceea ce crezi tu ca e bine si nu mai asculta melodii triste, caci te afunzi mai rau in starea aceea ce tristete.

3 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

1. Nu asculţi muzică tristă, dacă asculţi muzică tristă înseamnă că ţie îţi place să fi în starea în care eşti.
2. El nu te iubeşte, pentru că dacă te iubea era acum cu tine şi te ierta (bine depinde şi cu ce l-ai minţit), nu există că nu poate să-ţi mai dea o şansă. Era o melodie şi un vers zicea cam aşa : " nu există nu pot, doar nu găsesc niciun rost", cam aşa e şi la tine
3. Comportă-te normal când te sună, vorbeşte-i normal.
4. Ca să treci peste poţi începi prin a-ţi alunga amintirile şi gândurile cu privire la el, renunţă la melodiile triste sau la lucrurile care să-ţi inducă starea asta.
5. Să reţi pe viitor şi să ai grijă. Minciunea are picioare scurte şi cred că de ata ţi-ai dat şi tu seama. Important e să nu uiţi!
Baftă!

| paramore a răspuns:

Imi pare rau ca am fost mai dura cu tine pentru ca de fapt inteleg prin ce treci, si eu am patit asa.aici depinde numai de tine, sa intelegi u ce vrei de fapt, daca il mai vrei sau nu, dar daca vezi ca el face pe durul, adica zice ca nu mai vrea nimic cu tine dar de fapt te suna nu-i mai raspunde un timp, fa-l sa se alarmeze si sa creada ca esti u cea care nu il mai vrea.astepti un timp si cand te mai suna iy raspunzi si vorbeste clar cu el, intreaba-l ce vrea de fapt de la tine, ca sa stii si tu ce sa faci. iy spui sentimentele tale, asta o poti face si printr-un mesaj.iti doresc numai bine si sa va impacati ca e pacat sa va certati de la o prostie. dar important e sa faci si u ceva

| ADIvreaFUNDITA a răspuns:

Du-te ma si cerei iertare.Prima data du-te ca o sclava cu o ofranda de pace in fata usi lui, bati la usa si cand vine punete in genunchi pupai picioarele si dai ofranda si cereti iertare pana iti amorteste gura, apoi trateaza-l ca pe un rege si fa tot ce vrea el sa faci, dupa aia arata-i cat de mult il iubesti si impuscate in cap.Esti,caca.