| angelinthedark a întrebat:

Dau fundita.eu niciodata cu prietenul meu nu discutam despre sex, adica nikiodata nu comentam nimic, dupa ce o facem nu ne spunem nikiodata nemultumiriile si nu vorbim despre sex deloc, dupa ce o facem nu vb deloc despre cum a fost sau ceva in genul, dupa ce o facem stam imbratisati si el incepe sa imi povesteasca despre tot felul, si inca o chestie... mie mi-e rusine sa scot sunete in timp ce o facem, desi imi vine sa scot, nu o fac de rusine, mai mereu o facem pe intuneric, voi ce credeti?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Relatia voastra duce lipsa la capitolul intimitate. Adica nu va cunoasteti suficient, nu aveti destula incredere unul in altul, sunteti inca straini. Pe masura ce va veti apropia si, eventual, va interveni si dragostea intre voi, o sa incepeti sa renuntati la inhibitii si sa va relaxati.

| paramore a răspuns:

Asta pentru ca snteti la inceput, el a fost primul si na, abia acum incepi si u sa ''inveti'' cum se zice, o sa vezi ca dupa un timp o sa ajungeti sa va povestiti si cele mai ascunse fantezii... el probabil nu zice nimic ca sa nu te faca sa te simti prost, dar dk u simti nevoia sa-i spui ceva adu u vb despre asta.si in timp ce faceti dragoste incearca sa stai relaxata, nu te gandi la ce trebuie si ce nu trebuie sa faci... fa ceea ce simti uwinkingsi pe intuneric e mai romantic, si mie imi place tot asahee hee

| Mihaelutsaa a răspuns:

Pai poate de intimideaza smug, ii este rusine sa deschida subiectu'
ia incearca tu sa bati niste apropouiri happy
aa, daca vrei sa scoti sunete, scoate oh go on
Nu cred ca se supara, eu una n-am facut`o niciodata
dar ce aud pe la prietenele mele mai mari :d
happy

Răspuns utilizator avertizat
| florg78 a răspuns:

"tratamentul" intr-o relatie este comunicarea, incearca sa vb fara retineri cu prietenul tau, nu are de ce sa-ti fie rusine, din moment ce faci dragoste cu iel de atitita timp, si foarte important: NUTI INABUSI INSTINCTELE, SUNETELE, e ceva firesc, natural, iar pe prietenul tau il va bucura si il va excita foarte tare faptul ca ceia ce face el acolo tie iti provoaca placere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lipsa de comunicare care poate duce la rutina și totul își pierde farmecul. Fi deschisa dacă te-a ales înseamnă ca te place asa cum ești de ce sa te rușinezi? Daca el nu deschide subiectul deschide-l tu.
Bafta.