| Alexandr1457Antonia a întrebat:

Dc băieții își bat joc de sentimentele fetelor?

Răspuns Câştigător
| Elide a răspuns:

Pentru că pe ei doar atât îi duce capul...noua ne place că băieții sa fie rai și indiferenți atitudine de badboy cel puțin pe mine acest tip de comportament mă atrage... unii mai au in cap că dacă ajung sa investească sentimente vor suferi la un moment dat și decid să se retragă acum decât mai târziu poate iubesc pe altcineva poate nu au uitat o pe fosta

| RAY a răspuns (pentru Elide):

Dar badboys aia si arat hot nu?

Răspuns utilizator avertizat
| Elide a răspuns (pentru nimportequi):

Te roade invidia c.am primit funda bro?! Vezi că e boala grea și nu scapă ușor! Și când nu ai argumente te legi de limba romana mai ușor bro că nu.ti fură nimeni rația de paine laughing laughing rolling on the floor rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| Elide a răspuns (pentru nimportequi):

"Masacrezi''-OMG s-a reincarnat Einstein o sa.ti întind un covor roșu bro că tare" inteligent" ești! M.ai lovit la corazon nu mă mai mărit pentru că Einstein a spus asta crying laughing laughing rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| Elide a răspuns (pentru nimportequi):

Cum te tine Pământul ăsta nu știu..mai bine te.ar înghiți cu totul..parazitule,respiri aerul degeaba, numai te da "jmeker"cu mine bro că nici nu ești în stare să îți pui numele tau real și poza ta, te ascunzi in spatele unui anonim prost și cu multe frustrări

| Scarbo a răspuns (pentru Elide):

Ciudos baiatu, ce sa-i faci...

| ParradiSs a răspuns (pentru Elide):

Tu te auzi ce zici, "noua ne place că băieții sa fie rai și indiferenți atitudine de badboy", mai bine taci dq din gura si nu mai baga pe toti in aceeasi oala, normal ca isi bat joc de voi, doar na badboy, tu exact asta si ceri sa fie rai si sa-si bata joc de tine....va mai mirati ca de ce sunteti batjocorite.

| Elide a răspuns (pentru ParradiSs):

Io nu mă mir frățică, și nici nu.am fost batjocorita până acum, și unde v.am băgat pe toți în aceeași oală ești cumva gay sau fata de.ti plac băieții răi? laughing laughing Keep calm!

| ParradiSs a răspuns (pentru Elide):

Nu-s nici gay si nici fata nu-s, dar tu cred ca esti chioara ori proasta... in caz ca nu observasi fu in gilimele, "Pentru că pe ei doar atât îi duce capul", si ce zici ca nu-i pusasi pe toti in aceeasi oala?

| Elide a răspuns (pentru ParradiSs):

Hai pa lasă.ma cu textele astea de 2lei moldovean obosit.du.te și te culca.

| ParradiSs a răspuns (pentru Elide):

Sunt oltean...

77 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De ce fetele nu iubesc cu adevarat si doar se folosesc de noi? si eu ma intreb asta, baieti care va iubeste cu adevarat nu va atrage asa ca i bagati in zona prieteniei si alegeti curvari care se joaca cu voi

| Alexandr1457Antonia explică (pentru RAY):

Nu toate fetele sunt la fel. Da și fetele își bat joc de băieți dar nu la fel, cum își bat ei joc de fete

| RAY a răspuns (pentru Alexandr1457Antonia):

Eu inca n-am vazut vreo fata care sa planga cu adevarat ca a parasit-o x ma refer pe bune nu teatru, fetele se folosesc de tine apoi pa next si tot asa

| Clockwork a răspuns (pentru RAY):

Adevar graiesti

| Alexandr1457Antonia explică (pentru RAY):

Ba nu eu de exemplu când ma părăsit am plâns pe bune pentru că îl iubeam ff mult. Eu una nu mi-am bătut joc de sentimentele nimănui. Și nici nu as face asta, eu nu sunt o taratura curva etc... Nu vreau sa jignesc pe nimeni.

| RAY a răspuns (pentru Alexandr1457Antonia):

Toate spuneti asta da adevarul e altceva, dupa cum spune si miha va plac baieti rai asa ca nu-i de mirare ca isi bat joc de voi

| Alexandr1457Antonia explică (pentru RAY):

Tu crezi ce vrei. Și voi băiețeii va bateți joc de fete va culcați, cu ele și după alta și alta da poate noua ne plac, băieții răi dar nu înseamnă că nu putem iubi. Da sunt multe fete ușuratice e adevărat dar sunt și fete care chiar se implica într-o relație, cu sufletul sa ști. Ok tu crezi ce vrei.

| RAY a răspuns (pentru Alexandr1457Antonia):

Eu nu mi-am baut joc de nici o fata vreodata, sunt genul de bagat in lista prieteniei, de ce bagati barbati cuminti in listele voastre? inteleg ca ei nu va atrag fizic atunci fiti fericite ca aveti un badboy langa voi care va trateaza ca pe un obiect sexual

| Alexandr1457Antonia explică (pentru RAY):

Da e adevărat dar eu nu sunt și nu voi fi pentru nimeni, un obiect sexual ok. Și ti-am explicat că eu nu sunt așa, nu toate sunt la fel sunt foarteeee multe taraturi, prostituate care asta fac sex, își i-au bani și pleacă. Dar sunt și fete care chiar iubesc un băiat nu pentru fizic, sau pentru bani pentru ce are in interior mă refer la suflet.

| RAY a răspuns (pentru Alexandr1457Antonia):

Prima impresie este aspectul fizic nu ma lua cu iubitul sufletelor asta e vrajeala, in care am crezut o data pana am dat de realitate si s-a dus naibi toata, cum ma vedea fata cum simteam ca ma respingea intr-o secunda

| Alexandr1457Antonia explică (pentru RAY):

Da și eu am pățit la fel. Poate o fata își bătea joc de tine, știu ce simți dar nu judeca toate femeile. Îți mai spun o data nu contează fizicul. Și voi băieții va uitați mai întâi la sâni, fund, forme sau nu e așa?

| RAY a răspuns (pentru Alexandr1457Antonia):

Atractia fizica e involuntara,prima oara ne uitam la fata omului ca creierul sa vada daca il recunoaste daca are un aspect fizic placut se elibereaza dopamina,asta se intampla intr-o milisecunda nu suntem constienti de asta, nu exista nu conteaza fizicul nu ai sta cu unu de care ti scarba sau te degusta,ce atractie mai e si aia cand isi vine sa vomiti privindul, atractia chimica are ca baza atractia fizica, asta cu nu conteaza aspectul e ceva cu care ai fost educata de societate, parinti, familie etc pentru a nu parea superficiala, dar te asigur ca conteaza https://revistafresh.ro/wp-content/uploads/2017/05/Era-cea-mai-urata-.jpg
in fapt asociem persoanele frumoase cu o personalitate frumoasa efectul hallo efect, si noi ne uitam desigur ca ne atrage asta si voi va uitati la fata, brate, burta unele si fund nu stiu de ce

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Dion, Berscheid & Walster (1972) conducted a study on the relationship between attractiveness and the halo effect. Sixty students from University of Minnesota took part in the experiment, half being male and half being female. Each subject was given three different photos to examine: one of an attractive individual, one of an individual of average attractiveness, and one of an unattractive individual.
The participants judged the photos’ subjects along 27 different personality traits (including altruism, conventionality, self-assertiveness, stability, emotionality, trustworthiness, extraversion, kindness, and sexual promiscuity). Participants were then asked to predict the overall happiness the photos' subjects would feel for the rest of their lives, including marital happiness (least likely to get divorced), parental happiness (most likely to be a good parent), social and professional happiness (most likely to experience life fulfillment), and overall happiness. Finally, participants were asked if the subjects would hold a job of high status, medium status, or low status.
Results showed that participants overwhelmingly believed more attractive subjects have more socially desirable personality traits than either averagely attractive or unattractive subjects. Participants also believed that attractive individuals would lead happier lives in general, have happier marriages, be better parents, and have more career success than the others. Also, results showed that attractive people were believed to be more likely to hold secure, prestigious jobs compared to unattractive individuals.

intelegi engleza, studiul dovedeste ceea ce am afirmat, subiecti asociau personale frumoase cu multe lucruri pozitive iar cele urate cu lucruri negative mai mult un experiment pe bebelusi demonstreaza ca ei zambeau cand vedeau fete frumoase si plangeau cand vedeau fete urate cool

| Alexandr1457Antonia explică (pentru RAY):

Da zi sincer tu te ai îndrăgostit de o femeie fara
fund, sâni etc. Nu și noi poate ne uităm la fata abdomen etc dar ce contează dacă este Leonardo DiCaprio? Și eu poate am judecat, o persoana după cum arată. Dar m-am uitat în oglindă și mi-am dat seama că nici eu nu sunt, perfecta am multe defecte. Dar după mine nu contează fizicul poate fi un băiat cu atitudine de badboy etc. Și poate fi un jegos care își bate joc de sentimentele tale la fel și în cazul femeilor. Eu nu am spus că femeile sunt perfecte dar nu sunt toate la fel. Există și femei care țin la relația lor, femei care își bat joc de relația lor si folosesc, bărbați ca o jucărie sexuala. La fel și bărbați sa ști.

| RAY a răspuns (pentru Alexandr1457Antonia):

Nu cred ca exista femeie fara sanii si fund pe bune exista? in primul rand conteaza fața sa fie simetrica aia ne atrage prima oara, nu cred ca iubirea nu poate aparea daca aia nu este fotomodel, in fapt majoritatea nu aratam asa si totusi gasim pe cineva, raspunsul e iubirea poate aparea si daca nu e frumoasa fata aia

| Alexandr1457Antonia explică (pentru RAY):

Iubirea apare, când nu te astepti nu contează, fizicul nu suntem perfectii. Ce contează este sa iubim, fiecare om își găsește jumătatea fie urâtă sau frumoasa. Pentru acea persoana, este cea mai specială si frumoasa persoana, din lume cu bune și rele.

| RAY a răspuns (pentru Alexandr1457Antonia):

Prima impresie este aspectul fizic, atunci numai baga baieti buni in lista prieteniei

| Alexandr1457Antonia explică (pentru RAY):

Nu pentru mine nu contează aspectul fizic. Ok

| RAY a răspuns (pentru Alexandr1457Antonia):

Incapatanata esti, ti-ai facut o credinta din asta ca sa nu pari superficiala ok

| Alexandr1457Antonia explică (pentru RAY):

Eu nu am spus că nu sunt superficiala. Dar m-am saturat de toți barbati, care vor para duri, care se cred cei mai frumoși, nu nimeni nu e perfect. Voi vorbiți așa despre femei? Care va bateți joc de ele cum puteți. Nu spun că femeile sunt sfante nici pe departe, dar nu suntem toate la fel. Poate și eu putem sa fiu o c*urva și să îmi bat joc de bărbați. Din contra bărbați, și au bătut joc de mine cum au vrut ei. Dar acum mi-am dat seama că nu contează cum arăți. Contează să iubești din inima nu cu vorbe.

| RAY a răspuns (pentru Alexandr1457Antonia):

Honey fii calma ca eu nu mi-am batut joc numai generaliza ca nu ma cunosti, ca ai cunoscut travestiti care se dau barbati asta e altceva dar sunt si barbati care iubesc cu adevarat, eu cel putin as iubi o fata cu care mas intelege si daca neam place resiproc

| Alexandr1457Antonia explică (pentru RAY):

Dar din păcate băieți aceia se găsesc foarte greu...

| RAY a răspuns (pentru Alexandr1457Antonia):

Si fete seriose crede-ma, adica na nu cunosc eu multe dar asta vad

| Alexandr1457Antonia explică (pentru RAY):

Ști unele fete chiar sunt ff serioase.dar Se găsesc ff greu happy la fel ca băieți

| RAY a răspuns (pentru Alexandr1457Antonia):

Nu stiu eu n-am gasit nici serioase

| Scarbo a răspuns (pentru RAY):

Ma amuzi de fiecare data rolling on the floor.

| RAY a răspuns (pentru Scarbo):

Hey eu vorbeam serios si pls numi fura iubita ei nu-i pasa cum arat e diferita fata de altele are raze x in ochii imi vede sufletul.

| Scarbo a răspuns (pentru RAY):

Da, sufletul de zgarcit, nu vrei sa imparti sad.

| RAY a răspuns (pentru Scarbo):

Ba da orice numa fata sa fie

| Scarbo a răspuns (pentru RAY):

Sa ma suni si pe mine cand esti pe felie cu ea ok?

| RAY a răspuns (pentru Scarbo):

Da clar sa fi la nunta cu pungusa de banii

| Violleta2022 a răspuns:

Doar prostii si smecherii isi bat joc, restul sunt ok

| Drimmero a răspuns:

Nu mai baga tot tacamul in oala, uiti ca sunt o gramada fete/femei care sunt pe materialism sau alte lucruri,, nu mai generalizati...

| GabiDumitrescu a răspuns:

Pentru ca o sa se casatoreasca intr-o buna zi si atunci isi vor incasa plata de-o sa le iasa pe nas...

| anonimg a răspuns:

Pentru ca fetele nu cauta baieti cu care sa incheie casatoria; si pentru ca ele cred ca o relatie care nu are ca scop casatoria va merge asa din inertie. Iar cand nu mai e inertie toata investitia se duce de râpă: si sentimente, si timp pierdut, si bani, si multe altele.
Varsta adolescentei nu este pentru prietenii cu persoane de sex opus.
Dragostea este pentru oamenii maturi, care s-au deprins sa o folosesca si cu mintea, nu doar cu inima asa cum fac adolescentii.
https://www.viatasisanatate.ro/prietenie-cu-intentii-serioase
https://www.viatasisanatate.ro/iubeste-inteligent

| minrest a răspuns:

Baietii corecti, care spun ce simt si ce cred sunt in general respinsi de fete, fetele au niste asteptari induse cultural care nu pot fi satisfacute decat prin frauda. Asa ca baietii care vor sa aiba iubita pretind niste sentimente si niste trasaturi de caracter pe care nu le au, si nu le au pentru ca nu exista in realitate, exista doar in mintea fetelor. Asa ca, dupa ce isi gaseste iubita, baiatul are doua posibilitati: 1. Constata ca de fapt nu ii trebuie o persoana pe care sa o minta toata ziua, pierzand un timp pretios, doar pentru privilegiul de a se intalni cu ea, ca sa o minta in continuare, si se desparte de ea. Iar fata conchide ca si-a batut joc de sentimentele ei. 2. Constata ca iubirea bazata pe minciuna nu ii aduce nici o satisfactie, dar exista totusi un mod de a-si rentabiliza investitia, facand sex cu fata. Face sex un timp, se plictiseste si o paraseste. Iar fata conchide ca si-a batut joc de sentimentele ei.

| Clorox a răspuns:

De parca voi nu faceti la fel... Mare tam-tam straight face

| Superior a răspuns:

Dar de ce unfele fete sunt c*rve si profita de baieti, sau le da sperante si ii paraseste ca cica se plictiseste? Dirigintele meu a stat 7 ani cu o femeie, apoi s-au casatorit anul trecut si dupa 3 luni au divortat ca aia s-a indragosit de altul. FMMMMM

| Alexandr1457Antonia explică (pentru Superior):

Da sunt foarte multe, prostituate dar nu
înseamnă, că toate sunt la fel.

| 1231242 a răspuns:

Buna!

Ei bine, probabil ai suferit, sfatul meu e sa uiti trecutul.

| Scarbo a răspuns:

Sunt baiat serios, vrei sa ne combinam? Poate te cer si in casatorie cine stie happy.

| 94Lucifer94 a răspuns:

Pentru că uneori nu le pasă... Sau nu știu cât de important este să țină cineva la tine. Poate nu au pic de pasiune sau sentimente, ci doar o bucată de carne care le pulsează sângelewinking
În orice caz, nu toți băieții fac asta, să nu uităm că și fetele își mai bat joc de băieți. Dar în general din aceleași motive.

| Elide a răspuns:

Pai cum sa nu jignești când un nobody vine aici cu vorbe nefondate de parcă m.ai cunoaște de.o viața...și nu mai repeta la nesfârșit tot ce.ti zic eu, stai calm...ai reușit să mă plictisești grav pe ziua de azi!winkingwinkingwinking

Răspuns utilizator avertizat
| Elide a răspuns (pentru nimportequi):

Eu sunt laughing crezi ce vrei sincer chiar nu.mi pasa...

Răspuns utilizator avertizat
| Elide a răspuns (pentru nimportequi):

Fmm de copil avortat, da poza aia din profilul tău de unde pana mea e? Cred că dacă te.as avea în față în momentul asta te.as bate până te piși sânge bro distrusă e mă ta că nu te.a avortat când a avut ocazia dar ce sa mai din părinți prosti care nu au fost în stare să educe un frustrat care se îngropă singur bro fiecare pasare pe limba ei piere și să nu ne comparam noi doi că îți dă cu minus hai mars te.am scuipat!winkingwinking

| Elide a răspuns:

laughing laughing laughing asa e bro, adevarul e ca pe net toti avem tați ofiteri si mame profesoare care o ia la m.u.i.e zi si noapte laughing dar ce sa mai imi imaginez ca nici macar nu-ti stii tatal..sa stii ca ti-as fi tata dar tiganul din fata mea a avut mai mult, te bag în *** ma-tii cu picioarele înainte ca sa-ti dau si m.u.i.e dupa aia. fgmmm de rasist obosit

| Scarbo a răspuns (pentru Elide):

Hai ca l-ai facut sa planga, bravo!

Răspuns utilizator avertizat
| DorelExpertu a răspuns:

Pai voi v-ati ales partenerii, daca voi ii alegeti gresit, de ce sunt tot baietii de vina? Asumati-va greselile.
Toate sau hai, mare parte sunteti atrase de acei "badboy" si nu stiu de ce toate aveti impresia ca ii puteti face sa se indragosteasca de voi, dar tot ce reusiti e sa va amagiti si uite asa o sa suferiti mai tarziu.
Spune-mi tu ca nu te regasesti in vorbele de mai sus, spune-mi tu ca te-ai "combinat" cu acel tip timid, si ca el te-a ranit.
Cate din voi v-ati combinat cu acel tip "timid" care se roseste cand vorbeste cu voi? Niciuna, normal, ei sunt ignorati de voi, si mai apoi devin tipii de care vorbeam mai sus, acei "badboy" care-si urmeaza scopurile cu voi, ca deh, daca el cand a iubit o fata, ea si-a batut joc de el, el de ce nu ar face la fel?
Roata se intoarce.

| Elide a răspuns (pentru DorelExpertu):

Se mai nimerește să se îndrăgostească, în anumite cazuri chiar am văzut băieți care schimbau fetele ca pe șosete până au ajuns la una care le.a pus capac cu totul..nu știu, trebuie sa fie un anumit comportament pe care sa-i atragă

| DorelExpertu a răspuns (pentru Elide):

Da, dar daca din 20 de tipe, doar una il da peste cap, asta inseamna un procent de 5% oare merita sa risti crezand ca esti una din norocoase?
Plus ca in general, "suferinta" apare la prima relatie, ele fiind atrase de badboy, si neavand experienta, se cupleaza cu acestia, ei au vrajeala, si e cam clar ce urmeaza.

| Elide a răspuns (pentru DorelExpertu):

Mă rog. poate nu merita să riști. diriga noastră ne spunea că băieții răi aleg fetele cuminți iar fetele 'versate' își aleg băieți cuminti

| DorelExpertu a răspuns (pentru Elide):

Cel mai adesea asa este.

Răspuns utilizator avertizat
| Scarbo a răspuns (pentru nimportequi):

O iau eu de mireasa, ai vreo problema?

| Aslam a răspuns:

A inceput razboiul sexelor, acum si in mediul virtual. rolling on the floor)

| DroIja a răspuns:

Majoritatea dintre ei își bat joc și de trupurile lor.

| EugenEB a răspuns:

Deoarece din cele mai vechi timpuri barbatii au condus peste tot, au dus razboaiele, au ocupat functiile cele mai inalte si au luat deciziile radicale.
Istoria este dominata de barbati si poate din acest mod.

| DreamerBoy a răspuns:

Buna.
Sa stii ca nu toti baietii sunt la fel.Cei mai multi isi bat joc de fete deoarece se cred smecheri si superiori.
Pa, pa.

| Anonimat10 a răspuns:

Nu stiu e nu imi bat.

| Shambler a răspuns:

Eu, ca mascul, as putea intreba la fel pe femele: "de ce va bateti joc de sentimentele noastre?"
Si e destul de simplu: nu toti se potrivesc. Doi parteneri trebuie sa aiba MULTE lucruri in comun daca vor o relatie pe termen lung. Spre exemplu: sa zicem ca esti o fata intelectuala, diferita fata de turma de pitipoance ce o intalnesti la tot pasul. Ei bine, de aici stii si tu cum e treaba. Trebuie SI TU sa alegi tot un baiat intelectual care NU se joaca cu sentimentele tale, dar stii ceva? Nici macar nu alegi un intelectual, ci un "bad boy" plin de muschi si care se crede "smecher". Ei bine, deja stii ca e mare parte din vina ta ca ti-ai luat-o la bombeu. Baietii intelectuali NU SE CRED SMECHERI, NU SUNT PLINI DE MUSCHI SI CU SIGURANTA SUNT MAI SUFLETISTI.