| abracadabra_7763 a întrebat:

Dc lumea zice la o fata ca este pitzi doar pentru ca este ingrijta?
Chestia asta cu pitzi mi se pare o MARE prostie. O fata daca ii place roz.gata e pitzi. Daca se machiaza cu nuante roz. e pitzi. Daca face si ea o poza cu bot.gata e pitzi. Mi se pare prea exagerat.Eu vad multe fete frumoase care se imbraca bine si vin catalogate ca fiind pitzi, cand ele sunt imbracate ff normal. Mie mi se pare ca este doar invidie.pentru voi se inseamna a fi pitzi? asa poate mi se pare si mie mai clar ce vrea sa zica cuvantul asta fara sens.

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Ai uitat capitolul baietii.Fiecare piti care se respecta are in spate o turma de fani, de preferabil cu heuroismugDar fiind mult prea buna pentru ei, sta cu un vagabont doar pentru ca e cul ca sa stea cu baietii rai. Ce conteaza daca tipul a facut 7 ani in clasa intai? Ce conteaza daca pe langa ea mai are 2-3?oh go on
Fiecare pitzi e talentata.In ce, inca nu s-a dovedit
Fiecare pitzi e invidiata si multe curve o copiaza, tocmai de asta pe facebuc le da cu flit si le spune sa nu se dea la omul ei, ca el e doar al ei
Mai continui?laughing

3 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Pitipoanca?
Deci da am vazut si eu fete care sunt frumoase, se machiaza, se imbraca de firma si etc.
Dar sa fim seriosi daca deja te imbraci in fiecare zi D&G, te dai cu milioane de parfumuri si te machiezi chiar si cand te duci la magazin, poti spune ca esti o fata oarecare, normala?
Deci cand vezi una ca e imbracata de firma si machiata nu poti spune din prima asta e pitipoanca. Dar sincer doar atunci cand cunosti o persoana si vezi ca se imbraca si se machiaza in fiecare zi mai,, in evidenta'' poti spune ca e pitipoanca. Deci cunosc una care a iesit de la dus si s-a machiat pentru ca erau niste rude jos, si multe altele. Aia chiar e o pitipoanca. Deci, sa fim seriosi. Dar ai zis bine, daca o vezi din prima asa nu poti spune ca e o pitipoanca.

In fine nimeni nu are dreptul sa judece pe nimeni, unii sunt mai destepti, altii mai prosti, dar asta nu inseamna ca cei mai destepti sunt mai speciali, ci doar diferiti, alt nivel.
In fine cu mesajul asta sa nu credeti ca am ignorat sau am laudat pe cineva.

| tinkerBELL_2566 a răspuns:

PITZI=bot dat cu mult ruj roz aprins, toale numa' de firma pe ea, geanta de la LV pe manuta ei suava, poze pe haifaiv in fata magazinelor de firma de pe unde a fost ea asta vara, sprancene cat mai mult conturate cu negru sau tatuate, niste talangi mari de cercei in urechi, toale cat ma sclipiricoase, poze din club cu prietenele ei si mai pitzipoance in diferite ipostaze"sexy". http://www.google.ro/......tp?/images uite-te aici. daca semeni cu vreuna cu parere de rau da esti pitzi, daca nu mai ai o cale de salvare. a, si eu port roz, dar trebuie sa stii ce nuanta ti-e potrivita si la ce tinuta.:)

| tinkerBELL_2566 a răspuns:

Onutzu chiar te rog sa continuilaughingm-am amuzat copios