| bonhiboana a întrebat:

Am spus o mica parte din povestea mea aici intr-o intrebare anterioara. Faza e ca eu am avut trei parteneri sexuali dar toata lumea crede ca actualu meu prieten a fost primul [ poate din cauza ca de fiecare data cand se vorbeste despre sex rosesc si ca ceilalti baieti nu au spus nimic despre experientele mele avute cu ei, macar la faza asta au fost cumsecade ]. Cunosc multe fete care virgine fiind astazi sunt vazute cu unu, maine cu altu si tot asa, dar nu fac nimic cu ei doar se pupa. Aceste fete fiind catalogate drept curve.

Intrebarea mea este : Definiti cuvantul,, curva "?
Daca eu am avut trei parteneri sexuali sunt curva?

8 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Nu esti cu*va pentru ca nu ai umblat cu cei trei in acelasi timp. Cu*vele sunt femeile catalogate drept "soare", care stau cu barbatii doar pentru bani si avantaje materiale si deseori au mai multi iubiti in acelasi timp.

| stresu a răspuns:

Curva e cea care face sex pe bani. Daca te-ai simtit bine, problem solved. Ce urasc stereotipurile astea!
Un tip se culca cu 30, e tare, o fata se culca cu 3 e curva. Tot sex e pentru amandoi! Nici sa zbori din floare in floare nu recomand (pentru niciun sex), dar nici asa nu mi se pare ok.
Ideea e sa duci o viata echilibrata si sa faci ce e bine pentru tine si pentru corpul tau. Spor!

| Lorelai a răspuns:

Ai 17 ani, ai avut 3 parteneri sexuali cedand foarte usor la toti 3, dupa parerea ta cam ce ai fi? Scuza-ma ca iti spun dar te numesti o fata usoara.Iti place p---, bucura-te in continuare de eawinking

| dana_7218 a răspuns:

Eu una nu te-as cataloga drept curva. acum depinde in ce perioada ai avut cei 3 parteneri. daca e intr-o perioada scurta s-ar putea ca multa lume sa spuna despre tine numai de rau, dar stai linistita, fetele virgine sunt mult mai perverse decat celelalte, dar tocmai ele vin sa spuna ca sunt cele mai cinstite. vezi-ti de viata ta asa cum vrei, nu mai da seama la tot ce se spune despre tine, si chiar daca faceai si chiar daca nu faceai tot drept curva te vor cataloga persoanele invidioase.

| bonhiboana explică:

Am 20 de ani, de cate ori trebuie sa mai spun. La 17 ani mi-am inceput viata sexuala. Off doamne

| giada05 a răspuns:

Daca nu sunt sentimente da! Parerea mea este ca daca faci sex din placere sau alte etc...si nu trece mult timp si ai pe altul si altul, normal ca esti considerata curva! Daca ai avut mai multe relatii de lunga durata si nu erau persoanele potrivite mi se pare normal sa iti gasesti perechea inimii!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da