| EeErrorS a întrebat:

Dc toate fetele sunt materialiste?

Răspuns Câştigător
| pucca5872 a răspuns:

Desi sunt fata, o sa incerc sa-ti raspund eu.NU toate fetele sunt materialiste, ci doar unele. Daca ai cunoscut mai multe fete care sunt materialiste, asta nu inseamna ca trebuie sa generalizezi.Sunt multe fete carora nu le pasa de lucrurile materiale.Eu iti recomand sa nu te iei dupa aparente, pentru ca unele fete chiar se prefac ca sunt materialiste numai ca sa verifice daca un baiat e chiar interesat de ea sau doar...era ea la rand. Sper ca raspunsul meu te-a multumit...happy

6 răspunsuri:
| sensesDelight a răspuns:

Mmmm, NU! Greșești.
Ți-ai format o părere GENERALIZATĂ asupra fetelor. La fel cum femeile generalizează la faza "toți băieții sunt porci/boi/infideli etc." și fac cu ou și oțet, apar apoi și băieții și susțin că femeile-s ușoare (să nu zic altceva), materialiste ș.a.m.d. Chestiile astea reprezintă o generalizarea prostească, prin care transmiți de fapt mesajul: Dau numai peste (...), Îs supărat/ă rău că nu știu să-mi găsesc un/o iubit/ă pe măsură.

| nicoleee30 a răspuns:

Pt ca la fel ca si in cazul meu crd ca banii aduc fericirea.Cu bani ai pantofi si haine bestiale de la cei mai faimosi designeri, vacante exotice peste tot in lume, case luxoase cu piscina.Cu bani poti sa iti faci operatii estetice pentru a deveni o bomba sexywinking,bijuterii scumpe,masini superbe, piscina in spatele vileismug, cele mai moderne si performante lucruri happy

| CrazyGirl2 a răspuns:

Eu nu is materialistax(

| Serafir a răspuns:

De mere, nu-s toate majoritatea insa da

| Sheridanx a răspuns:

E ca si cum ai zice ca toti baietii sunt nesimtiti laughing. Nu sunt toate asa. Daca umbli numai dupa fete care sunt in fiecare saptamana la salon si la cumparaturi, sunt obisnuite cu viata buna si sunt constiente ca pot avea orice baiat, e normal sa ai impresia asta. Stii cum e? Daca isi permit sa fie materialiste, de ce nu?laughing
Totusi, daca o sa cauti un pic mai atent o sa vezi ca sunt fete frumoase care se multumesc doar cu iubire.(aproximativ) laughing

| Antonimu a răspuns:

Ideea e ca asa sunt apropae majoritatea. Sunt de la tara si sunt rupte-n gura de foame, si trebuie cumva sa le intretii happy