| vivigreen a întrebat:

De 2 saptamani am simptome de varicela... Faza e ca azi am avut(si inca am ) febra, dar bubitele tot nu mi-au aparut. Eu as dori sa merg in excursie luni si marti dar faza e ca nu stiu cum voi reusii daca am varicela. Eu nu ma simt asa rau. dar exista niste leacuri 'pentru "amanarea " varicelei? (ce ma sfatuiti sa fac?)

2 răspunsuri:
| Gabriela_Siminutza_1997 a răspuns:

Nu poti amana aceasta chestie adica varicela si daca o sa ai bubite inseamna ca adio excursie!
Sorry!

| FallingLeaves a răspuns:

"Faza" este ca virusul sta in corp cam 8-10 zile inainte sa iti dea simptome. Daca tu ai febra exista un risc destul de mare sa le dai si celorlalti. Stiu ca tu vrei sa mergi in excursie, Vivigreen, dar gandeste-te la ceilalti din jurul tau. Parerea mea este ca ar trebui sa consulti un doctor cat mai repede si el sa iti spuna ce-i de facut. Ai grija! :03