| vivigreen a întrebat:

As dori sa merg ntr-o excursie in saptamana altfel luni si marti, dar problema mea e ca am febra ( simptome de varicela deja de 2 saptamani). Ce as putea sa fac ca sa merg in excursie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă ai varicelă NU poţi ieşi în comunitate decât DUPĂ ce ies toate bubiţele şi se uscă, respectiv după ce cad TOATE scoarţele/cojiţele bubiţelor.

Toate cele bune.

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cere sfatul medicului de familie!
Pa, pa.

| Azµre a răspuns:

Dai o fugă la medicul de familie, nu te costă nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai acasa? Gizas...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Apăi hai să fim serioşi, nu poţi merge în excursie să dai varicelă şi celorlalţi.
Mergi la medic, lasă excursia, n-ai încotro!
Te pup!

| karsivan a răspuns:

Stai acasa, nu merita riscul de a ajunge la spital si daca esti si contagioasa ceilati cu ce au gresit?

| Privacy a răspuns:

Du-te la medicul de familie si vezi ce-ti spune. Nu poti merge in excursie si sa le dai tuturor varicela. Poate te ajuta medicul si scapi de simptome si mergi in excursie.