| cristinaclaudia98 a întrebat:

De 2 saptamani prietena mea cea mai buna e indragostita de un baiat dar ei nu vorbesc unul cu altul! dar mi-a spus o fata ca la acel baiat ii place de mine...nu vreau sa ii spun prietenei ca se va supara... ce sa fac daca afla?

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Asteapta sa se precizeze atitudinea baiatului; daca iti spune ca te place pe tine, poti linistita sa incepi o relatie. Dar daca e doar zvon sau barfa ce ti-a spus prietena, bine ar fi sa-l lasi prietenei indragostite.Fiindca nu trebuie niciodata sa faci cuiva ceea ce nu ti-ar placea sa ti se faca tie.Numai bine.

2 răspunsuri:
| iauru a răspuns:

Pai daca nafla n-ai ce sa faci.doar nu e vina ta ca acel baiat te place si o sa-i spui asta prieteni tale ai putea sa-i spui chiar tu inainte sa afle de la altcineva.

| Anemona a răspuns:

Incearca sa nu afle. Dar si daca ar afla nu este vina ta. Incearca sa nu deschizi subiectul. Incercati sa cunoasteti alti baietibig grin