| Loredana96 a întrebat:

De 3 ani un baiat s-a tot tinut de mine sa fim impreuna dar il respingeam pentru ca nu-mi placea de el, si nici prin cap nu-mi trecea sa fiu cu el.Cautam frumusete si multe altele.Nustiu ce a facut el,ca pana la urma m-a cucerit cu comportamentul lui frumos, cu afectiunea si dragostea lui, si acum avem 8 luni decind sintem impreuna.Ma simt foarte bine cu el,ma respecta si adevarul e ca nu-i nici pe departe fizic asa cum eu am cautat.
Familia lui ma accepta, si sunt foarte generosi cu mine.
Mama in schimb, e categoric impotriva.Considera ca trebuie sa imi gasesc un baiat frumos.Si zi de zi ma satura ca trebuie sa-l las.El a fost la ea si cu flori, si cadou si degeaba.
Ce sa fac?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu da cu piciorul la fericire, ca ala frumosul s-ar putea sa te respecte cu palma peste ochi si cand iti este lume amai draga, sa te lase in casa si el sa iasa cu pitipoancele.
Maica-ta nu are nici un drept sa-ti spuna ce sa alegi, ca ea l-a ales pe taica-tu, acum este randul tau, ca doar tu traiesti cu el in casa si in pat, nu maica-ta.

| T0T a răspuns:

Ce simți faci, e viața ta nu a lu' maică-ta.

| OldSoul a răspuns:

Nu stiu, luand in considerare si cealalta intrebare tind sa cred ca totusi nu prea esti multumita de alegere, nu esti suficient atrasa de el.
Deci probabil daca ar aparea "Printul calare pe un cal alb" ai renunta, ai uitat destul de repede de el.
Decizia e a ta, dar ai grija ce alegi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ii spui mamei tale daca te-ar iubi nu ar sta in calea fericirii tale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic.
Problema nu e la el. Si nici la tine.

| Ara997 a răspuns:

Mai bine sa stai in bretzele celui care te iubeste decat la picioarelelui pe care-l iubesti!
s-ar putea ca bunatatea lui sa fie infinit mai pretzioasa decat frumusetzea care nu este decat o coaja.
e ca si cum ai lasa marul dulce pentru unul aspectos. din plastic poate.
iar statornicia lui in relatie este cea mai mare calitate mai ales in ziua de azi...