| anonim_4396 a întrebat:

De acum 2 ani nu mai simt nimic, adica nu mai am sentimentul de tristete, dragoste, empatie fata de oameni si nici sentimentul de bucurie, cred ca este ceva neinregula cu mine, ( acum 2 ani a murit cineva, nu doresc sa vorbesc despre asta. )

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce de sociopati/psihopati apar in ultimul timp aici pe site. E epidemie fratica.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Apoi isi sterg si intrebarea

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

O fii si asta o noua moda, trend

| Fleiby a răspuns (pentru anonim_4396):

Cel mai tare raspuns, frate. Chiar dai speranta.

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Inseamna ca incepi sa devii normal.

| LexaEAG a răspuns:

Nu este nimic in neregula cu tine,este absolut normal,cand a plecat acea persoana a luat si o parte din tine cu ea, stiu sentimentul, e al naibii de nasol, dar trebuie sa gandesti in felul urmator, si sa te consolezi singur.Nu trebuie sa te afecteze pe tine faptul ca acea persoana nu mai este,nu poti fi o leguma toata viata,si pe langa asta trebuie sa te gandesti ca persoana respectiva inca este cu tine,intotdeauna va fi langa tine,desi tu nu o s-o vezi, ea va fi prezenta pentru tot restul vietii tale, si pe langa asta uita-te seara la stele si gandeste-te ca acea persoana este una din ele, si ca sufletul ei se afla acolo sus pe cer, si ar fi fericita ca tu sa-ti revii.Cat despre faptul ca au trecut doi ani de atunci..fiecare persoana trece la un moment dat peste,doar ca intervalul de timp este diferit,unele persoane trec peste in primele luni,iar la altele dureaza mai mult, pana se impaca cu gandul, si asta trebuie sa faci si tu, gandeste-te ca ii este mai bine acum acolo unde se afla, decat aici pe Pamant.