| Kanpeki a întrebat:

De aproximativ un an de zile parca nu ma mai bucur de viata ca inainte. Adica nu mai gasesc motivatie si parca nu imi vine sa fac mai nimic. Nu sunt intr-o stare de depresie doar ca de fiecare data cand ma trezesc ma gandesc "iar o zi ca toate celelalte", iar inainte imi ziceam "oare cum va fi ziua asta?", adica eram pozitiv. De asemenea, acum sunt mult mai lenes. Mi-e lene si sa-mi fac de mancare.
Ce as putea face ca sa revin la starea de spirit de dinainte?

Răspuns Câştigător
| visulmeu a răspuns:

Salut!

- Incearca sa iti aduci aminte tot ce ai facut atunci, ce ai simtit, cum ai respirat, cum ai gandit, cum faceai totul. Si repeta in fiecare zi tot ce faceai atunci ca sa fii fericit si motivat.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Uita-te la un documentar, citeste o carte http://dezvoltarea-personalitatii.blogspot.ro/

| Kanpeki explică (pentru RAY):

Hmm interesante articole. Mersi de link.

| Divy a răspuns:

Da așa începe depresia cred, nu îi simți rostul la ceea ce faci.
Motivul posibil rutina, poți încerca o excursie sau ieșeală cu prietenii

| AnnaBebitza a răspuns:

Părerea mea este ca iubirea vindeca totul. Gândește te dacă aveai pe cineva aproape cu care sa te înțelegi bine cu adevărat nu doar așa formal. Dar Cum lumea e așa de rea și prefacuta azi... sunt multe greutăți în viața, sunt unii care trec prin adevărate tragedii..nimeni nu scapa de suferinta...eu trăiesc cu speranța cu iubirea vindeca totul și într o zi, nu știu când, totul o sa se reașeze la normal

| MyNameIsAndreea123 a răspuns:

In primul rand, cati ani ai? Daca ai 13-14 ani astfel de gandiri sunt normale in adolescenta...

| Kanpeki explică (pentru MyNameIsAndreea123):

Am 18 ani.

| MyNameIsAndreea123 a răspuns (pentru Kanpeki):

Am inteles. E ok, face parte din adaptarea la viata de adult. Cumva, in timpul adolescentei, au avut loc evenimente in viata ta care te-au marcat?

| Kanpeki explică (pentru MyNameIsAndreea123):

Nu cred, dar intotdeauna am fost mai retras si cu putini prieteni. Poate o fi si asta o cauza, nu stiu...