| Denissa16 a întrebat:

De astazi una din prietenele mele din copilarie pleaca in alta tara, se muta de tot, si as vrea sa ma ajutati sa ii spun cateva cuvinte de incurajare. Multumesc.

3 răspunsuri:
| smile1 a răspuns:

Cel mai frumos mesaj vine din sufletul tau, noi nu stim cum ati petrecut voi sau amintirile voastre..asa ca cel mai bine e sa fii sincera cu ea, nu trebuie sa-i spui nimic pompos ci doar ceea ce vine din sufletul tau. daca as fi in situatia ta as spune : ca iti pare rau ca pleaca dar oricat de departe ar fi, mereu vei fi aproape de ea cu sufletul si cu gandul. promite-i ca veti tine legatura si ca, cativa km, oricat de multi vor fi ei nu o sa strice ceea ce voi ati construit in atatia ani de zile.winking

| Bianca306 a răspuns:

Tine legatura cu ea pe facebook, pe yahoo, pe orice mijloc de comunicare daca sunte-ti foarte bune prietene, vizitati-va daca mai vine prin tara dar imi pare rau sa o spun ca nu prea se poate sa tina mult timp o relatie de prietenie la distanta, o sa ai alte prietene si poate macar o sa uiti de necazul acesta pentru un timp crying

| Eooo98989898 a răspuns:

Eeei da,uite aici totul trebuie sa vina de la tine,stiu e greuuu straight face si eu cand sunt singura,am atatea ganduri si atatea de spus si cand sunt fata in fata cu persoana respectiva ma pierd,dar am reusit intr-un fel sa preiau controlul,incetul cu incetul,daca ti la ea, as spune sa-i spui asta, sa-i urezi bafta, sa aiba parte de mutliii baieti frumosi, daca vrei sa glumesti putin, sa nu uite de tine si sa fie foarte fericita si poate ca daca ii va fi greu sa se adapteze sa-si amineteasca de tine.