| Welcome.to.my.word a întrebat:

De cand aveam cinci ani am vrut sa cant la chitara. Dar parintii mei niciodata nu au vrut. Acum am 12 ani si as dori mult sa ii conving pe parinti ca la toamna sa imi cumpere una. Ei zic ca e scumpa si ca nu isi permit deocamdata, dar asa au zis mereu si dau banii pe lucruri inexplicabile de ex ieri au cumparat dulap nou desii nu aveau nevoie...

Cum pot face rost de banii stiind ca nici alocatie nu am.

2 răspunsuri:
| Alexandraaaaa2696 a răspuns:

Buna.Pai...Fii mai explicit:cum nu ai alocatie? [poate parintii tai nu iti dau tie alocatiawinking asta e altceva]. Pai ...ca sa-i convingi invata si tu bine la scoala, asculta-i si fii ordonat. Sper sa functioneze.Sau daca nu apeleaza la bunicii taihappy Ei mai mereu iti dau bani.Succes! pa-pahappy.

| badnews a răspuns:

Ar fi o idee sa le spui ca va fi cadoul pentru ziua ta pe care il primesti mai inainte si atunci nu o sa le mai ceri nimic
daca nu vorbeste cu profesorul/profesoara de muzica sa le spuna parintilor tai ca e bine sa stii sa canti la un instrument muzical mai ales daca te apuci de mic
daca nici asa nu merge cere ajutorul unei rude gen bunici, unchi si spune-le pentru ce ai nevoie de bani. daca parintii tai nu te inteleg poate o sa o faca ei

daca iti doresti atat de mult trebuie sa reusesti