| anonim_4396 a întrebat:

De cate ori v-ati simtit tradati?
De catre cine?

Ce intelegi prin tradare?
Multumesc pentru raspunsuri happy

12 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

De multe ori si de catre multe persoane. Prin tradere inteleg minciuna in primul rand dar si faptul ca esti ascuns fata de mine si nu ai incredere in mine care ti-a fost alaturi mereu.

| OanaG a răspuns:

De cele mai multe ori de prietenisad

De asa zisii "prieteni".

Prin tradare? Ma simt mintita, ai incredere in ei si dupa afli ca.sigh

| marrr a răspuns:

De prieteni si de iubit. Prin tradare inteleg sa te bazezi pe cineva, sa ai incredere in acea persoana si cum nu in oricine iti pui toata increderea, atunci sa te lase... Ori sa te minta. Sau sa ii impartasesti cuiva secretele si sa le spuna la totistraight face cunosc pe cineva.

| nobody_9468 a răspuns:

Ehehe... fara numarlaughing)
de cine? de o asa zisa "amica" care m'a facut sa ma simt o "cocota/parasuta" in vara trecuta si am avut niste draci in noaptea aia, doamne nuami cat imi amintesc...problema era ca eram putin m'ai "ametita" si am cam exagerathappy. de florinlaughing). de alta parasutalaughing)

prin tradare inteleg...adica atunci cand o persoana in care crezi face anumite gesturi impotriva ta si cand realizezi ca de fapt nu e asa cum crezi.

baftabig grin

| →βσσblėėŝ←׃╳ a răspuns:

De cateva ori, de catre prieteni

Pai prin tradare. Ai incredere in e si dupa le descoperi toate fetele, atunci cand le pica masca si iti dai seama ca de fapt ai pierdut mult timp aiurea, ai avut incredere intr-un om care nu stie ce inseamna "incredere" si "prietenie"

| rey a răspuns:

Eu aproape niciodata de prieteni.
Doar prietene de accea nu pun suflet la,, iubiri'' caci am temperament sentimental si incerc sa fiu coleric.
Aaa scuze sa nu se inteleaga gresit, de prieteni nu ma simt tradat pentru ca stiu la ce sa ma astept si deja am renuntat sa apelez la ei.

| costyn162 a răspuns:

La varsta adolescentei e clar ca tradarea inseamna a insela increderea pe care o ai intr-un "prieten" si ar trebui sa ne dam seama ca nu exista prieteni, pate doar persoane apropiate. Eu asta inteleg prin tradare, si da, mi s-a intamplat.

| Criss1105 a răspuns:

Tradata am fost de multe ori de catre familie, prieteni, iubit...insa am reusit sa trec peste cu toate ca nu prea mai am incredere in persoane decat daca le cunosc cum trebuie... Tradare pentru. mine asta inseamna sa fiu mintita inselata dezamagita

Răspuns utilizator avertizat
| andreyrey619 a răspuns:

Am 14 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu prea pun suflet in prieteni, deci nu ma simt tradata, mai degraba dezamacita. Ma simt asa cand persoana pe umerii caruie aveam incredere si ma spijineam, ii intoarce brusc.

| ღ {кαтαℓуηα} ♥ a răspuns:

M-am simtzyt tradata de COSMIN fostul meu prieten