| NYØ2002 a întrebat:

Am aproape 18 ani si faza este că m-am indragostit de ea ca un nebun! Eu simt pentru prima oara sentimentul acesta! Fata face si ea 16 ani tot in aceeasi luna cu mine cand fac si eu 18.Eu o visez zi si noapte, numai la ea mă gândesc. Faza este ca suntem amandoi timizi si nici relații nu am avut sau primul sărut. Este m-am indragostit pentru prima oara, am vazut ceva special la ea.Am discutat o gramada cu ea!
I-am pus 15 intrebari:2 dintre ele
-Ma placi?
-Da, doar ca prieten.
-Cat la suta sunt dragut?
-100%
Cand am auzit ca doar ca prieteni, mi-am pierdut orice speranta.
Am mai intrebat-o daca am sanse cu ea si a spus ca da.
Eu am intrebat-o cat la suta si ea a zis ca 80%.
Fata e din scoala de la mine si un sat pe langa orasul meu Husi,(Jud VS).
Imi mai trimite poze sa aleg care e mai faina si nu stiu ce.
Oare daca o invit la o intalnire la o prajitura si ea accepta inseamna că e posibil sa ii placa de mine?
Faza e ca daca vreau sa ma sarut cu ea! Nu stiu cu ce sa incep si cu ce să termin?
Eu cred ca daca ma refuza, cred ca nu ma voi mai indragosti de niciuna. Oare spune ca sunt dragut ca sa ma simt eu mai bine sau cum?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mai lasa din aroganta ca nu te ajuta la nimic, dimpotriva, poate pune fetele pe fuga!
Nu mai interba "-Cat la suta sunt dragut?" ca asa ceva doar un prost arogant, poate sa intrebe.
Este jenant si ridicol sa intrebi asa ceva fiindca fortezi fata sa-ti raspunda mincinos sau sa te ocoleasca.
Corect este:
"ma placi?"
"ce-ti place la mine?"
sau "cat de mult ma placi?"
Dar in nici un caz nu mentionezi cat de frumos, dragut, destept sau motat esti tu, ca-i aroganta si snobism, iar o fata se poate simtii incoltita si fugii.
Nici nu ma mir ca ti-a dat sanse doar 80%.
Fa-i fetei complimente si fii mai modest in ce te priveste, ca sa ai o sansa la fete.

| NYØ2002 explică (pentru Violleta2022):

Pai a fost asa:I-am facut si complimente! Ca e draguta! etc.Prima data ea a inceput sa pun o poza ca 15 intrebari si dupa eu, erau aceleasi.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Invit-o. Intai ca prietena.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Conversațiile voastre seamănă cu mj unor copii de 7 ani.
Nu o sa te înveți minte până nu te rănește vreuna așa bine de tot și o să devi ceva mai rece când vine vorba de dragoste și labareli? nimeni nu se îndrăgostește de virgine, trezește te la realitate. Te place că prieten, pentru că vrea să se folosească de tine pentru atenție, da ii place dar nu de tine din păcate. Daca mă întrebi pe mine eu zic să renunți la ea până nu e prea târziu și te atasezi prea tare, concentreazate și pe alte tipe. In special care sunt îndrăgostite ele de personalitatea ta, cine ești tu e mult mai fain așa pentru că nu ți bagi capul.

Răspuns utilizator avertizat