| florydyana a întrebat:

De ce ai impresia ca te urmareste cineva noaptea?

Răspuns Câştigător
| Lollipoop a răspuns:

Bună. Să știi că uneori seara spre casă mai am senzații de genu, ori mă concentrez eu prea mult pe chestia asta și mintea, subconștientul începe să-mi joace feste ori cineva merge în urma mea, șă-mă dă acea senzație, în orice caz trebuie să ai mereu telefonul sau cineva lângă tine, cel mai bine! O seară plăcută îți doresc!

7 răspunsuri:
| Fridăm a răspuns:

Pentru că noaptea ai o vedere mai limitată, şi din cauza asta, ai impresia respectivă. Mintea ta născoceşte o grămadă de temeri, care de fapt sunt deşarte, însă pe moment nu îţi dai seama. Trebuie să te gândeşti că e doar imaginaţia ta, şi nu ai de ce să îţi fie teamă.

| Voidwithin a răspuns:

Pentru ca nu poti vedea ce e injurul tau si ai acest simt de precautie(teama, vigilenta, prudenta)

| Ironicnαme a răspuns:

E doar în imaginația ta cretină, nu-ți face griji, Florycico.

| ๖ClaSSic a răspuns:

Probabil atunci cand esti singur, te gandesti la lucruri care tin de domeniul fantasmului. Senzatia asta de urmarire o am si eu uneori, din cauza stresului, si cred ca e ceva normal, pana la urma, care denota frica si nesiguranta care sta in caracter.Tot ce poti sa faci este sa te linistesti si sa treci peste temeri, gandindu-te ca totul exista doar in imaginatia ta. Oricum, n-ar fi logic sa exista fantome laughing. Impresia pe care o ai atunci cand cineva te urmareste noaptea poate fi o manifestare de panica sau anxietate. Starile acestea pot trece repede daca sunt controlate si urmarite de medic. Mananca fructe si legume, bea apa, ia vitamine, incearca sa dormi 8 ore / zi dar inainte de 12 noaptea, fa exercitii fizice. Daca, insa tot persista sentimentul, e clar ca e o problema psihologica. Un fel de " De ce ti-e frica, de aia nu scapi" happy.

Răspuns utilizator avertizat
| Giuney a răspuns:

Tie frica de intuneric si e liniste pe strada si ai impresia ca te urmareste cineva dar e doar o pisica frunzele etc...

| Tetea_Alex_1997 a răspuns:

E frica ta..laso la o parte nu te mai gandii la diferite lucruri de genu ca te urmareste cineva fi mai increzator in tine in fortele proprii si o sa fie ok.