| denyzo a întrebat:

De ce am impresia ca in ziua de azi nu mai pot gasi prieteni?
Am intalnit multe persoane la viata mea, mi-au fost prieteni doar 1 zi, dupa care a 2-a m-au lasat balta, dar TOTI au facut-o! sad
Nu sunt o persoana retrasa, nici una timida, ba din contra, stiu sa socializez, stiu sa ma port, dar tot nu imi mai pot gasi prieteni. sad am 16 ani si sunt o fiinta SINGURATICA.
Oare ce va mai urma dupa asta? sad
Nici macar prieteni virtuali nu am...activitati in timpul liber nu am, am incercat sa-mi fac dar nu ma avantajeaza cu nimic.
Simt nevoia sa ies si eu cu cineva la un suc sau la o plimbare, dar nu am cu cine.
Credeti-ma, am incercat sa ma imprietenesc si cu cei de la scoala, dar nu ma inteleg cu NICIUNUL! sad
Am crezut ca macar la liceu o sa-mi pot face prieteni, dar e mai rau sad

Ce pot sa mai fac? crying

Răspuns Câştigător
| Lukasz a răspuns:

În viaţă cel mai bine e să nu ai prieteni.
Rar găseşti pe cineva să - ţi fie prieten adevărat.
Aşa sunt şi eu, nu eşti singurul/singura.
"Ai grijă prietene, că prietenii nu îţi sunt prieteni".
Mai bine singur de cât ca după să suferi.
O vorbă spusă de "prietenul" tău cel mai bun doare mai mult de cât o palmă.

6 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Nu contează cât de sociabil ești, ține și de compatibilitatea cu cei din jur.

| OldSoul a răspuns:

Ce sa faci, te bucuri de singuratate, si astepti sa vezi ce se intampla.
Si eu am avut destui de multi prieteni atat in generala cat si la liceu, dar din cei de la generala nu mai tin legatura cu niciunul, iar din cei de la liceu, mai am 3 prieteni din care unul imi e ca un frate.

| AndCat26 a răspuns:

Pt ca asa sunt oamenii din ziua de azi. ar trebui sa te obisnuiesti cu asta,ca nu exista prietenie adevarata si nici cineva in care sa ai incredere. Pt ca la.un moment dat toti toti te vor dezamagi. Trebuie sa te bazezi doar pe tine si atat. Te inteleg ca simti nevoia sa iesi sau sa vorbesti cu cineva. Dar incearca sa ai doar cunostinte,nu prieteni. Si la scoala la fel, vorbeste cu toata lumea ca intre colegi, fi mai retrasa si nu cauta prietenia adevarata. Pt ca nu ai s.o gasesti. Mai bine e sa fi pe cont propriu. Si daca e sa se iveasca ocazia sa iesi cu o colega, bine. Daca nu, asta e.

| denyzo explică (pentru AndCat26):

Asa este, ai dreptate!
Multumesc! happy

| CryLulu a răspuns:

Mai bine singur decat cu javre în viață.

| WhiteandBlack45 a răspuns:

La ce îți trebuie prieteni? Nimeni nu sta cu tine doar pentru ca e drag de tine toți vor sa obțină ceva. După părerea mea nu exista prieteni și toți asa ziși "prieteni" sunt niște perverși. Nici eu nu am prieteni și nici nu-mi trebuie.