| ßσьσсєℓα a întrebat:

De ce atunci cand accesez siteurile pe care pot descrca anti-virus avast nu imi intra : apare o fereastra care are intr-un colt un triunghi galben cu semnul mirarii in el si in fereastra scrie :
Serverul nu a fost găsit

Firefox nu găsește serverul www.avira.com.

Verificați adresa de erori de tastare cum ar fi ww.exemplu.ro în loc de www.exemplu.ro
Dacă nu puteți încărca nicio pagină, verificați conexiunea la rețea a calculatorului dumneavoastră.
Dacă sistemul dumneavoastră este protejat de un paravan (firewall) sau proxy, asigurați-vă că Firefox are permisiunea de a accesa internetul.
Si dupa cum vedeti : este scris corect, pot incarca orice pagina in afara de pagina cu problema si nu am paravan (firewall) sau proxy.(Nu merge nici pe Mozila Firefox, nici pe Google Chrome si nici pe Internet Explorer.)
Ce are? Ce pot face sa pot accesa pagina cu problema?

2 răspunsuri:
| PotatoMustDie a răspuns:

Incearca sa intrii pe site-ul Microsoft. Daca iti face la fel si la site-ul asta trebuie sa stii ca ai un trojan care te impiedica sa folosesti site-uri de antivirus si Microsoft. In primul rand, virusul se numeste Win32.Worm.Downadup, Win32\Conficker sau Win32\Kido in functie de producatorul antivirus, iar principala actiune este blocarea accesului la site-urile producatorilor antivirus sau a celor care contin cuvintele: virus, malware, rootkit, etc.
Mai pe scurt, ia asta http://www.softpedia.com/get/Antivirus/W32-Downadup-Removal-Tool.shtml.

| ßσьσсєℓα explică:

Scuze pentru categorie si greselile textului.