| Andrei_4408 a întrebat:

De cateva zile nu stiu dc dar nu-mi mai merge sa ma mai conectez la google serach sau yahoo sau orice alt motor de cautare!
(de pe niciun browser)

Serverul nu a fost găsit

Firefox nu găsește serverul www.google.ro.

Verificați adresa de erori de tastare cum ar fi ww.exemplu.ro în loc de www.exemplu.ro Dacă nu puteți încărca nicio pagină, verificați conexiunea la rețea a calculatorului dumneavoastră. Dacă sistemul dumneavoastră este protejat de un paravan (firewall) sau proxy, asigurați-vă că Firefox are permisiunea de a accesa internetul.

Nsh dc dar ma enerveaza rau de tot!

4 răspunsuri:
| M29 a răspuns:

Posibill sa fie bloacata pagina respectiva. Un fel de control parental dar pentru adresele motoarelor de cautare. Sau poate fi de la Antiviru sau de la Firewall. Depinde ce setari s-au facut in acele programe.

| Andrei_4408 explică (pentru M29):

Antivir nu am deci aia nu e plus ca s-a intamplat asa dintr-o data ca sa zic... Ideea e sa imi zici cum sa il debloachez ca sa mearga nu altceva

| M29 a răspuns (pentru Andrei_4408):

Instaleaza un antivirus si apoi ruleaza un full scan. Posibil sa ai ceva musafiri nedoriti pe la tine prin PC.

| Andrei_4408 explică (pentru M29):

Mah ideea e ca daca am chef sa-l fac pe bune mai bag o data windowsul si o sa mearga... ideea era unde scot setarea de blocaj...sad