| just.for.you a întrebat:

De ce atunci cand cresti prietenii se schimba? ne vedem din ce in ce mai rar, pe cand inainte eram de nedespartiti?

6 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Si mie mi s`a intamplatthinking
Pur si simplu acei "prieteni" si-au gasit alte activitati si alte locuri in care sa stea...

| sorin a răspuns:

Pai cand te maresti nu mai ai chef de copilarit si de facut dezmat si incerci sa gasesti o cale sa iti fie bine(la munca) si automat programul se reduce drastic. pup

| Yly a răspuns:

Pentru ca apar alte activitati mai "interesante".pentru ca poate s-a cam plictisit. poate vrea o pauza. dar poate face asta fara sa isi dea seama.happy

| yadora a răspuns:

Ideile se schimba odata cu varsta... dar si educatia si mentalitatea la fel; asa ca nu le cere ca peste 5 ani sa fie la fel...nicidecum pentru ca fiecare are un tel, fiecare priveste viata din unghiul lui si nu din al altora... iar traiul e din ce in ce mai greu...de aici pornind invidia interioara care nu o afiseaza si e f greu ca in ziua de azi sa ai prieteni adevarati si care sa nu profite de pe urma ta ...aia nu sunt prieteni ci farsori ai vietii...cica au un statut... dar pe spinarea altora, ca ei de fapt nu mai fac 2 bani...

| cristi27 a răspuns:

Atunci cand esti de o varsta mai mica vezi viata cu alti ochi, cand crestem fiecare are alt interes, fiecare isi urmeaza cursul lui in viata si de multe ori relatiile astea de prietenie nu mai sunt cum au fost inainte, nu mai sunt asa stranse

| dulcika a răspuns:

Buna.
daca ai un/o prieten/a mai mare cum am eu intervine "interesele scolare, are idei mult mai mature decat tine, cunoaste altfel de oameni, alte trairisi incet, incet se deslipeste de tine...
eu acum am vorbit din propia experienta... datorita prietenei mele sunt ceea ce sunt acum, adica gandesc altefel, mai matur, nu mai sunt o fetiscana care sa se joace cu papusile cum o faceam inainte si credeam ca tot ce se zboara se mananca, am invatat din experientele ei...este ca si km am crescut langa ea...
eu am 13 ani si are 16 jumate(17 sa zicem), noi am fost si apropiate pentru ca suntem si verisoare.happysunt fericita ca gandesc asa si ii sunt RECUNOSCATOARE CA ASTAZI SUNT CEEA CE SUNT SI GANDESC CUM GANDESC ASA CUM GANDESC.DECI POTI SA ZC MULTUMESC Romanticgirllove struck!happyhappy