| necunoscutaaa a întrebat:

De ce avem nevoie de prietenie in viata noastra? Imi puteti spune ce pareri aveti?
Multumesc!

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Pentru ca suntem imperfecti. Daca am fi perfecti n-am avea nevoie de oameni.Asa,cautam la altii ce nu avem noi si credem ca au ei si ii invidie.Esti prieten cu un/o el/ea pentru ca au un interes comun.Cand acesta dispare, prietenia se dizolva

| vreauTotulSauNimic a răspuns:

Pentru ca atunci cand suferi sa ai un umar pe care sa plangi si sa ai cui sa ii spui totul ca sa te descarci. Sa imparti cu un prieten clipe de bucurie si clipe de tristete.
Dar sa iti spun sincer, in ziua de astazi nu mai sunt prieteni adevarati care sa te ajute in orice si sa faca si imposibilul pentru a te face mai fericita atunci cand ai necazuri.

| F. a răspuns:

Pentru ca fara prieteni viata ar fi mult mai trista. Oricat am incerca si oricat e independenta ar fi o persoana nu poate trai singurawinking
Ai nevoie de oameni in jurul tau, prieteni care sa te sustina, sa iti impartaseasca bucuriile si necazurile. avem nevoie de comunicare happy

| madalina2727 a răspuns:

Pentru ca am fi singuri mai tot timpul oricate activitati am avea. Avem nevoie de prieteni pentru un sfat, pentru a schimba o impresie.Cu prietenii iesi la suc, la disco, te simti bine, petreci altfel timpul.Nu poti compara sa zicem relatia de prietenie cu relatia de rudenie. Avem nevoie si de persoane apropiate noua, care ne inteleg, pe care ii poti ajuta.Cu cine sa te distrezi daca nu cu prietenii? Acum ca unii nu sunt adevarati sau ca nu sunt buni prieteni asta e altceva, dar nu trebuie sa ne pierdem increderea in toti.