| ♥Iulicious♥ a întrebat:

De ce baietii din ziua de azi cand le place de o fata nu isi arata sentimentele ci isi arata indiferenta crezand ca fata va face primul pas? Baieti vreau parerea voastra si fetele cum sa nu >big grin

10 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Cea mai castigata din afacerea asta e o fata populara.Baietii au mai mult curaj in prezenta unei fete relaxate.Si astfel fata poate jongla cu prietenia unui baiat, ii poate da de inteles subtil ca il place si acesta isi va lua inima in dinti si ii va marturisi ca si el o place

| Lora a răspuns:

Asta se intampla la baietii pana in 16 17 maxim 18 ani din cauza timiditatzii si din frica unui refuz, dar de-acolo inainte nimeni nu mai e cuminte, o sa-ti sara in fata chiar daca stiu ca ai prieten si nu esti singura tot n-or sa te lase in linistea ta!

| TeoPT a răspuns:

De multe ori cand un baiat ii dezvaluie unei fete ce simte pentru ea, fata ii va gasi punctul sensibil si isi va bate joc de el, stiindu-i slabiciunea.

| shtephie a răspuns:

Nu stiu sa procedeze, sa comunice cu o fata baietii din ziua de azilaughing
ASta e...sa astepte mult si bine sa faca fata primul pas...laughing

| Anonima307 a răspuns:

In situatia asta am fost si eu laughing chiar daca ma placea imi arata indiferenta rolling on the floor astepta sa fac eu primul pas...asa ca am renuntat, si mai bine ca am procedat asa pentru ca era genul ala de baiat care cauta fete "usoare" doar ca sa se culce cu ele

| winchesters a răspuns:

Poate pentru simplul fapt ca ei crezandu-se baieti se cred cu o inima puternik.adica in general baietii vor sa para ceea ce nu sunt, adica indiferentzi.asta cred euhappy
Sper ca te-am ajutathappy:*
Bafta in continuare!:*

| AdelinaC a răspuns:

Pt ca e o diferenta intre a place si a iubi. Daca ar simti iubire fata de fata atunci nu s-ar mai ascunde si nu ar mai fi indiferenti.

| Georgiana2905 a răspuns:

Baietii astia! Lasa ca daca te place vreunu cu adevarat si vede ca tu stai cu mana in san va face el peimul pas ca doar eu si ei orgoliu si cum sa piarda el o asemenea ¨bunaciune¨

| Larisa_4465 a răspuns:

Buna:*:* baietii crezand ca fetele si-o vor lua in cap in momentul in care le acapareaza cu sentimentele prefera sa taca ...pacatul lor insa pentru ca fata chiar are nevoie de atentie :*:*

| alina_7796 a răspuns:

Da in ziua de azi e cam asa! si de ce? pentru ca nu mai vor sa faca ei primul pas! desigur ca nu toti dar e asa! poate ar fi mai bine ca baietii sa faca primul pas asta in cazul ca fata e timida dar daca e invers? poate si fata sa faca orimul pas! eu deja am facut odata primul pas si nu a iesit rau! si am auzit ca baietilor la plac chiar asa fete!happyhappyhappyhappyhappy