| superpissy40 a întrebat:

De ce ma atrag baietii mai mici decat mine, sa zicem intre 18 si 20 ani, eu avand 23 ani si jumatate aproape? Sau mai bine zis de ce unii baieti prefera fete mai mari decat varsta lor?

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca nu ai incredre deloc in tine si iti este teama sa nu te faci de ras in fata unui baiat de seama ta, sau mai mare.

| VoidEternal a răspuns:

Sotia mea e cu 3 ani mai mare. La vremea la care inca eram eu in cautare, fetele de varsta mea erau prea imature. Maturitatea si o gandire sanatoasa, o anumita ordine in prioritati, sunt chestii care au contat tot timpul pentru mine.

| CleanHeart a răspuns:

Nu e nimic rau, nu e diferenta mare si pana la urma si la 30 ai dreptul sa iti alegi un tinerel dar conteaza mult si maturitatea si rari sunt cei care sunt maturi la 20 de ani dar sunt exceptii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ești ca și invizibilă pentru cei de 23 - 25 - 27 de ani.

| OmBanal33 a răspuns:

Cand gandesti ca un copil, multi baieti gandesc asa toata viata, dar majoritatea gandesc asa pana pe la 20-21, ei se uita la fete mai mari, dupa ce dau de greutatile vietii, nu mai conteaza varsta pentru ei.
Ce conteaza este sa fie o relatie stabila si interesanta intre cele 2 persoane.

| BlueeRoss3 a răspuns:

Si eu sunt atrasă de băieții care sunt mai mici decât mine, si am 22 de ani, sau macar băieții apropiați de varsta mea, daca apare unul de 27 mi se face fricalaughing))
Eu cred ca toate astea sunt din copilărie, se spune în general ca sunt din copilărie, relația ta cu tatăl, băieții în general
Poate undeva in subconștientul tău iti este teama de băieții mai mari, cum imi este si mie, poate tu ca persoana esti mai copilăroasă etc si vezi intr un băiat mai mic decât tine inocenta aia...nu stiu daca face sens pentru tine ce zic aici, poate tu esti un fel de mamă pentru altii sau iti place sa ai grija tu de cel de langa tine mai mult, sunt niște explicații, ai un anumit tip de atașament, habar n am happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru BlueeRoss3):

Și tu ești la fel ca cea care a pus întrebarea.

| BlueeRoss3 a răspuns (pentru anonim_4396):

Iar răspunsul tău nu dovedeste decât ca esti ultimul fraier. Ce treaba are virginitatea? Nu ma cunosti personal. Atunci când ești atras de cineva mai mic sau mai mare decât tine sunt alte explicații. Nu ca esti virgină si nu se uita labamgii de 27 de ani la tine. Fraiere. Mai deschide o carte

| BlueeRoss3 a răspuns (pentru anonim_4396):

"Tipul de Virgina", tu esti mai virgin decât toate virginele la un loc. Se pare ca mai exista si fete cu demnitate care nu sar in gâtul ultimului fraier doar sa "scape" de titlul de "Virgina"

| anonim_4396 a răspuns (pentru BlueeRoss3):

Așa e cum ai scris.

| anonim_4396 a răspuns (pentru BlueeRoss3):

Așa e cum ai scris mai înainte.

| BlueeRoss3 a răspuns (pentru anonim_4396):

Fata care a pus intrebarea mai sus a zis ca nu se simte atrasă de tipi mai mari, nu e ca si cum cei mai mari nu se uita la ea, dar vad ca tu ai inteles invers. O zici de parca ea, "virgina de ea" nu e aleasă de handralaii de peste 25 ca e o virgina, mai si scrii cu litere mari "VIRGINA" de parca ar fi o problema in societatea asta a fi virgin.
Asta mă enervează pe mine. Nu ma intereseaza la ce te uitai tu in tineretile tale tumultoase. O zi bună

| Veresh94 a răspuns:

E interesant cum apare atracția în funcție de varsta partenerulu,

| Veresh94 a răspuns:

Cred că nu se poate stabili foarte clar de ce apare această atracție, pentru băieți cred că e interesant și mai intens ca să aibă o relație cu o femeie matură. De pildă pe mine m-ai atras cu această întrebare cu toate că am 27 de ani. Toate cele bune!?