| alex495 a întrebat:

De ce cand merg cu bicicleta m-i se umfla amigdalele si ma doare rau? Ce sa fac sa nu se mai umfle?

6 răspunsuri:
| Gabica a răspuns:

Si mie mi se intampla la fel, nu ai ce sa faci, ai o sensibilitate foarte mare a amigdalelor.Dra ai grija, pentru ca daca ti se umfla foarte tare, este posibil sa impiedice oxigenul sa ajunga la creier si sa ai stari de lesin(mi se intampla destul de des).Cam singura optiune sigura este sa ti le scoti sau sa nu mai mergi niciodata cu bicicleta.

| raisa1993maria a răspuns:

Sa mergi cu gura inchisa

| Gabi19971983 a răspuns:

1.Ai putea sa iei o sfecla neagra si sa ii dai afara interiorul si sa pui zahar dupa care sa o pui undeva la cald
2.Sa mananci miere de albine
3.Sa iti faci un remediu: Pui miere de albine cu morcov dat prin razatoare si o lasi 2 sapt sa stea dupa care e buna de muncat 2 lingurite pe zi(1 dimineata si una seara)
4.Sa bei ceai cald in fiecare seara
5.Cand mergi cu bicibleta acoperati cumba urechile gatul si tine gura inchisa(fara supararehee hee
6.Sa mergi la un doctor

| alex495 explică:

Respir pe doar pe nas. O fi de la efort cred

| alexclaudiu2003 a răspuns:

Incearca sa respire mai mult pe nas, ai o sensibilitate la amigdalite in contact cu aerul mai rece, mie mi se umfla daca beau multa bere rece

| miaumiau2013 a răspuns:

Hello! ma tu cand iesi cu bicicleta de trade curentu sau racesti sau dupa ce obosesti bei apa rece.ai grija te poti inbolnavi mai rau.bea ceai cald si imbracate bine.