| XxAndreiMasterxX a întrebat:

De ce credeti ca din ceri cad pasari moarte ca am vazut ca stiri ca peste tot in lume se intampla asa voi ce credeti?(pentru cine a auzit la stiri)

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Sunt tot felul de explicatii care circula "in veselie " pe net! Ba ca-i inceputul Apocalipsei, ba ca s-a deplasat polul N magnetic al Pamanului, ba ca din cauza gerului sau a subst. toxice/otravitoare. Adeptii teoriilor conspirationiste sustin ca armata americana ar face niste teste biologice, altii sustin ca din cauza radiatiilor solare sau a exploziilor de artificii din noaptea de revelion! Unii, mai "imbibati" in literatura SF sustin ca un misterios obiect astrofizic bombardeaza pamantul cu radiatii cosmice!

Toata lumea da cu presupusul cel putin pana la momentul in care, cercetatorii fenomenului, din zonele in care acesta s-a produs, vor gasi, cu metodele specifice cercetarii stiintifice, cauzele acestui fenomen.

6 răspunsuri:
| theorizer a răspuns:

Nu cred ca se intampla in fiecare zi, dar nici nu cred ca-i ceva iesit din comun. E prima data cand cad peste un oras. Fiind iarna cauza cea mai plauzibila este un curent de aer rece.

| DSGline a răspuns:

DA am vazut si la TV mie mi se pare un fenomen paranormal adica cei care se ocupa cu investigatia inca nu stiu de ce au cazut secerate pasarile!
Sau cu pesti!

| pedobear a răspuns:

Din cauza curentului emo care a ajuns pana si la pasari. De obicei loveste pasari foarte tinere care nici nu au parasit cuibul. Cand sunt absorbite in acest curent pasarile pur si simplu inceteaza sa bata din aripi in plin zbor. Impactul cu solul le este de cele mai multe ori fatal - de fapt asta urmaresc aceste pasari.

| noob a răspuns:

Judecata se apropie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pasarile cad din cer pentru ca;;;;; Poli magnetuici se schiba. Toate pasariel, se orienteaza dupa energia magnetica. Daca energia se modifica ele nu mai pot ajunge la sursa de mincare, se lovesc de diferite opstacole. Daia vedem pe la stiri,;; pasari moarte;;

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,,, a inceput, se schimba polii magnetici, va fi vai de noi