| 13DoXy13 a întrebat:

De ce credeti ca majoritatea adolescentilor nu se inteleg cu parintii?
La cel mai bun raspuns dau fundita, promit!

Răspuns Câştigător
| Criiiiiiiis a răspuns:

Pentru ca unii adolescentii sunt rebelii, au fite. Sunt de banii gata.
Parintii trebuie sa suporte consecintele sa le faca toate mofturile.
Parintii observa ca nu apreciezi ceea ce fac ei. Si urmeaza 'certuriile'!

6 răspunsuri:
| AliceHappyGirl a răspuns:

Pentru ca nu exista comunicare. Iar cei de vina parintii sunt. Ei au trait alte vremuri decat noi si le este foarte greu sa ne inteleaga, sa inteleaga ca nu mai este ca inainte. De asemenea, parintii sunt vinovati si de faptul ca nu au stiut cum sa se apropie de copii, cum sa le castige increderea. Lipsa comunicarii este cauza certurilor.

| deea89 a răspuns:

Parerea mea...pentru ca parintii au fost crescuti cu alte idei, alte principii si in primul rand in alte timpruri.Iar copii sunt crescuti intr-un mediu diferit intr-un timp foarte diferit.Asa cum timpruile se schimba si copii gandesc altfel parintii raman cu gandurile cu care au crescut ei, aici nu se inteleg unii cu altii si de aici pleaca multe chestii sad

| Adrian_5136 a răspuns:

Deoarece parinti sunt cu mai mult de 25 de ani mai invarta de cat ei si din aceasta cauza mentalitatile sunt foarte diferite, iar parinti au alte concepti despre tot si cu greu ii pot intele pe copii.
Iar in alte imprejurati la uni adolescenti le este rusine cu parini lor. cam de asta.

| CokoStar a răspuns:

Pentru ca parintii inca traiesc in trecut, cu alte cuvinte sunt inapoiati.

| diana_6879 a răspuns:

Ei nu se inteleg pentru ca sunt naivi si cred ca numai ei au dreptate dar parintii ii vor binele pentru ca parintii sunt un dar de la DUMNEZEU si merita sa ii iubesti si sa ii pretuiesti pentru ca sunt unii care nu au parinti si si-ar dorii sa aiba si tanjesc dupa ei dar si altii care au parinti si tipa la ei, ii batjocoresc, si nu le pasa ca ei sufera. adolescentii sunt foarte caposi si nu cred niciodata ceea ce le spun parintii. parintii sunt trecuti prin viata si le vor bine copiilor lor dar ei nu asculta de parinti pentru ca nu au modul de gandire la fel. dar isi vor da seama la sfarsit ca gresesc.

| 13DoXy13 explică:

Aveti dreptate in mare parte...