| Narfundo a întrebat:

De ce credeti ca majoritatea adolescentilor sunt imbibati de rautate si tristetetongue? Daca nu credeti cititi intrebarile de mai joslaughingOricum asta se stie.Care credeti ca ar fi motivultongue?

Răspuns Câştigător
| andreeutzaa a răspuns:

Pai nu toti.eu de exemplu sunt adolescenta dar sunt destul de optimista si bine dispusa laughing. Acum,la varsta asta simti nevoia de a avea o imagine deja de persoana adulta,sa fi vazut ca o persoana adulta si parerile tale sa fie luate in cosiderare.Din pacate, majoritatea ca sa ajunga la asta au interpretat gresit si au inceput sa se uneasca turmei, daca ma intelegi.Devin toti la fel, urmeaza toti aceeasi moda, fumeaza doar pentru a fi acceptati intr-un grup in loc sa isi faca o personalitate a lor.Asta ii fac sa se simta mari dar din pacate nu isi dau seama cat de infantil e.Copilaria.aproape ca numai exista.Deja de la 12 ani, fetele sunt pe tocuri, cu o tona de machiaj si baietii vorbesc vulgar si incep deja...cu niste idei maturelaughing. Apoi asta e varsta cand ti se pare ca nimeni nu te asculta, totul merge prost si ca nimeni nu te ia in serios pentru ca te considera un copil.Eu la anii mei de exemplu nu vreau sa fiu matura prin a aparea dar vreau ca si parerile mele sa aiba o importanta cat cea zisa de mama de exemplu. Oricum sunt multi adolescenti mai maturi decat oameni de 30 de ani.Problema este societatea: verbul a avea acum din pacate e mai presus decat a fi.Prea multa lume acum e la fel ca altii di diversi de ei insusi.

2 răspunsuri:
| Narfundo explică:

Eh sa zicem. oricum eu vroiam sa dezbat un subiect despre asta, da vad ca nu prea s-a bagat nimeni

| Someonelikeyou a răspuns:

Pentru ca acum la fiecare colt de strada ii vezi pe toti cu tigara in mana si cu bautura.nu mai zic de droguri.nu sunt educati de mici si ajung cine sunt acum.adica niste analfabeti si drogati, parintii le pun totul pe tava iar ei le intorc spatele parintilor, iar ca sunt tristi nu stiu ce sa zic. poate s-au despartit de prietenul/ prietena lor.
thinking
nu stiu.
sper ca ti-am fost de ajutor:*