| droid96 a întrebat:

De ce credeti ca Romania are foarte multi maidanezi, iar celelalte state Europene nu se confrunta cu problema asta ( sau se confrunta intr-o proportie mult mai mica)
Vreau si argumente pro si contra eutanasierii maidanezilor

2 răspunsuri:
| iKaede a răspuns:

Eu personal sunt contra eutanasierii maidanezilor. celelalte state europene fac adaposturi pentru maidanezi, nu ii eutanasiaza. din moment ce statul are atatia bani, de ce nu fac si ei un adapost? da, vreau sa ia cainii dupa strazi pentru ca si eu ma confrunt cu problema asta. nu pot trece pe o anumita strada pentru ca e o mare haita de caini. dar doamne fereste, nu vreau sa ii eutanasieze. sunt caini, isi apara teritoriul. mi se pare normal sa si-l apere din moment ce nu au stapani si stau pe strazi. dar cuvantul cheie pentru problema sta in adaposturi. nu e asa greu.

| BlueViP a răspuns:

In Romania banii alocati pentru maidanezi au intrat in buzunarele reprezentantilor ONG si politicienilor.